Зниження статевого потягу і жир на животі: Covid-пандемія виявилася нещадною до жінок

грустная
Джерело: Depositphotos

Згідно з дослідженням ірландських вчених, репродуктивне здоров’я жінок серйозно підірвала пандемія Covid-19. Багато хто з них потребує додаткової медичної та психологічної підтримки..

Стрес – чи не найперший фактор, який може порушити менструальний цикл. Гормони стресу можуть також безпосередньо пригнічувати вивільнення статевих гормонів, тоді як порушення сну пов’язане з безпліддям, а збільшення жиру на животі зумовлене порушенням менструального циклу.

Щоб вивчити вплив пандемії на репродуктивне здоров’я, вчені Університету Дубліна опитали понад 1 300 жінок. На додачу до стандартних показників депресії, тривоги та якості сну, анкета охоплювала запитання про їхні менструальні цикли.

Зараз дивляться

56% респонденток повідомили про загальну зміну менструального циклу з початку пандемії: у 64% погіршилися передменструальні симптоми, у 54% – знизився статевий потяг.

Показники важкої депресії, тривоги та поганого сну більш ніж удвічі перевищували допандемічні рівні серед жінок репродуктивного віку.

Результати розкрили реальну потребу в наданні відповідної медичної допомоги та підтримці жінок, що постраждали від порушення менструального циклу, враховуючи безпрецедентний психологічний тягар, пов’язаний з пандемією, впевнені дослідники.

Вони також зазначають, що це дослідження було проведено на відносно ранній стадії програми вакцинації від Covid-19, тому тривалість пандемії та ефективність вакцини можуть вплинути на майбутні результати. Отже, необхідні подальші дослідження з об’єктивними і вимірними даними.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка