Дуже схожі симптоми: Covid-19 може бути прямим нащадком вірусу “російського грипу”

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Вчені роблять спроби з’ясувати майбутнє пандемії Covid-19 за допомогою таємничої пандемії “російського грипу”, яка вирувала в світі наприкінці XIX століття.

Трохи історії

У травні 1889 року люди, що жили в Бухарі, місті, що входило тоді до складу Російської імперії, почали хворіти і вмирати. Респіраторний вірус, який вбив їх, став відомий як “російський грип”. Він захлеснув світ, заполонивши лікарні і вбиваючи старих з особливою лютістю.

Зараз дивляться

Деякі з інфікованих описували дивний симптом: втрату нюху і смаку. А деякі з тих, що видужали, повідомляли про тривале виснаження.

Російський грип остаточно закінчився кілька років потому, після щонайменше трьох хвиль зараження.

Є два сценарії пандемії Covid-19

Його схеми зараження і симптоми викликали у деяких вірусологів і істориків медицини питання: чи міг “російський грип” насправді бути пандемією, викликаною коронавірусом? І чи може його розвиток дати нам підказки про те, як буде розвиватися і як закінчиться наша пандемія?

Якщо пандемію коронавірусу викликав “російський грип”, то його збудник і досі може існувати, його нащадки циркулюють по всьому світу, як один з чотирьох коронавірусів, що викликають застуду.

Якщо це так, то пандемія Covid-19 буде відрізнятися від пандемій грипу, віруси яких зберігаються якийсь час тільки для того, щоб роками пізніше змінюватися новими варіантами, що викликають нову пандемію.

Якщо Covid-19 – це те, що сталося з “російським грипом”, це може обіцяти добре майбутнє. Але є й інший сценарій. Якщо сьогоднішній коронавірус поводиться радше як грип, то імунітет проти респіраторних вірусів швидкоплинний. Це може означати майбутнє щорічних щеплень від Covid-19.

Таємниця про життя і смерть

Але деякі історики висловлюють обережність щодо цієї гіпотези через вкрай малу кількості достовірних даних щодо пандемії “російського грипу”.

Однак є спосіб розгадати його таємницю. Молекулярні біологи тепер мають інструменти, щоб витягти уламки старого вірусу з легеневої тканини жертв російського грипу і з’ясувати, що це був за вірус.

Тому деякі дослідники наразі полюють за такими збереженими тканинами в музеях і медичних школах, де можуть бути старі банки зі зразками, які плавають у консервувальній рідини і досі містять фрагменти легень, які заразилися “російським грипом”.

Вчені запевняють, що така інформація вкрай необхідна, оскільки це питання життя і смерті.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка