Вільні від Covid-19 Острови Кука відкрилися для туристів: і перший випадок Омікрону не забарився

острова
Джерело: Depositphotos

Одне з наймальовничіших місць світу для відпочинку в тропіках – Острова Кукаготується до перших випадків зараження Covid-19 за період пандемії.

Covid-19 виявили у туристки, яка прибула міжнародним рейсом із Нової Зеландії 10 лютого.

– Хоча вона була безсимптомною, вона дала позитивний результат лише за кілька один. У справі винесено наказ про ізоляцію.  Туристка подорожує з двома людьми, і всі вони пробудуть в ізоляції, доки не перестануть давати позитивний результат на Covid-19, – сказав прем’єр-міністр Марк Браун.

Раніше стало відомо, що турист із Нової Зеландії, який провів вісім днів на території острівної держави, отримав позитивний результат тесту на штам Омікрон після повернення додому.

Зараз дивляться

– Цілком ймовірно, що людина була заразна, перебуваючи тут, і, крім того, ймовірно, що вірус знаходиться в нашому співтоваристві, – припустив глава уряду. – Можливо, існує “тиха передача”, коли наш високий рівень вакцинації настільки захищає, що люди заражаються Covid-19, але так легко, що не усвідомлюють, що вони мають.

За офіційною статистикою, з 17 тис. місцевих жителів 99,6% – щеплені двічі, а 70% із них отримали ревакцинацію.

Острови Кука відновили подорожі без карантину місяць тому – вперше з того часу, як закрилися від світу на початку 2020 року з початком пандемії.

Острови Кука – самоврядне державне утворення у південній частині Тихого океану у вільній асоціації з Новою Зеландією. З початку пандемії кордони території було закрито для подорожей, а місцеве населення отримало повну вакцинацію.

У грудні 2021 року в країні повідомлялося про один випадок Covid-19. Людина прибула репатріаційним рейсом і перебувала на карантині, тому не контактувала з населенням.

Марк Браун сподівається, що високий відсоток вакцинованих людей забезпечить значний захист від серйозних захворювань.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка