Ефективність препарату 88%: США випробували нову вакцину проти малярії

Лариса Божко журналістка розділу Здоров'я
вакцинація

депозит

США успішно закінчили шестимісячні випробування препарату на основі моноклональних антитіл для профілактики малярії, заявив Національний інститут алергії та інфекційних захворювань.

Дослідження проводилося у Африці (Малі) протягом сезону малярії. Під час першої фази була вивчена безпечність вакцини на основі моноклональних антитіл у різному дозуванні. Друга фаза була присвячена ефективності препарату.

У дослідженнях брали участь 369 здорових, невагітних дорослих віком від 18 до 55 років у сільських громадах Каліфабугу та Тородо у Малі, де кожного року з липня по грудень фіксуються спалахи малярії.

При цьому 330 учасників отримували препарат у низькому або високому дозуванні, а 39 ввели плацебо.

Проаналізувавши частоту заражень, дослідники дійшли висновку, що висока доза ефективно запобігала хворобі у 88,2% випадків, а низька – у 54% випадків.

– Це перші польові результати щодо безпечності  моноклонального антитіла, яке може надати високий рівень захисту від малярії у здорових дорослих. У майбутньому ми хочемо визначити, чи може цей препарат запобігти зараженню малярією у немовлят, дітей та вагітних жінок, — сказав керівник дослідження, доктор Роберт Седер.

Вчені сподіваються, що моноклональні антитіла змінять профілактику малярії в ендемічних регіонах.

Джерело: Science daily