Новий штам Омікрон поширюється швидше за варіант Дельта – ВООЗ

Новий штам Омікрон поширюється швидше за варіант Дельта – ВООЗ
Джерело: Depositphotos

Новий штам коронавірусу Омікрон поширюється швидше за варіант Дельта. Але викликає легші симптоми хвороби.

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я. Так, штам Омікрон може виявитися менш небезпечним порівняно з варіантом Дельта.

В організації повідомили, що станом на 9 грудня новий варіант зафіксували вже у 63 країнах.

Зараз дивляться

Також експерти допускають, що вже наявні вакцини від коронавірусу можуть бути менш ефективними проти нового штаму, але даних для аналізу замало. Однак Омікрон може випередити Дельту за кількістю хворих.

Науковці з Південної Африки вважають, що Омікрон може викликати легшу форму, ніж Дельта. Нині справді серед зареєстрованих випадків інфікувань новим штамом не спостерігається важкого перебігу хвороби. Але поки що інформації недостатньо, щоб робити остаточні висновки.

Вперше штам Covid-19 Омікрон виявили у Південній Африці наприкінці листопада. Омікрон виділяється серед інших тим, що містить понад 50 мутацій. Серед них 32 зміни у спайковому білку SARS-CoV-2.

Цей варіант може викликати такі симптоми: головний біль, першіння у горлі, утруднене дихання, постійний біль або тиск у грудях, сплутаність свідомості, сильна втома. Детальніше про новий штам коронавірусу Омікрон – читайте на Фактах ICTV.

Джерело: Euronews

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка