Паразита заніс комар: у жінки на Харківщині виявили гельмінта довжиною 11 см

Лариса Божко журналістка розділу Здоров'я
комар, малярія

На Харківщині зареєстрований випадок дирофіляріозу.

Жінка звернулася за медичною допомогою до Обласної клінічної лікарні через сильний біль у черевній порожнині. Після діагностичного обстеження та оперативного втручання було виявлено і видалено  нематоду.

Нематоду дослідили в бактеріологічній лабораторії лікарні та визначили, що це Dirofilaria repens довжиною 11,2 см.

За місцем проживання пацієнтки провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження та застосували протиепідемічні заходи.

Дирофіляріоз – паразитарне захворювання, яке передається через укуси кровососних комах, здебільшого комарів.

Зараження дирофіляріозом відбувається у період активного нападу комах (травень-жовтень), під час укусу яких в організм людини потрапляють личинки паразита, які повільно ростуть. У зв’язку з цим, клінічні прояви хвороби можуть проявлятися у будь – який період року.

Симптоми дирофіляріозу

Основним симптомом  є утворення пухлини, сверблячка  і  печія різного ступеня інтенсивності в тому місці. Є також відчуття пересування чи ущільнення пухлини. Інколи хворі скаржаться на головний біль, нудоту, слабкість, підвищення температури тіла, сильний біль в місці локалізації гельмінта з іррадіацією за ходом нервових стовбурів.

Найчастіше уражаються очі – до 55% випадків, рідше  – голова, обличчя, шия, груди, живіт, статеві органи, верхні та нижні кінцівки.

Основний метод позбавлення від паразиту – хірургічний.

Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів, знищувати комарів у місцях виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях. Вікна потрібно затягувати сіткою, а двері завішувати, щоб комахи не мали змоги залетіти до приміщення.

Страждають від комарів та паразитів також і домашні тварини, отже потрібно ретельно їх оглядати після прогулянки. Особливо у вечірній час.

Джерело: ДУ Харківський ОЦКПХ