Понад 2 млн грн за кожну: в Україні підвищили тарифи на трансплантацію легень і серця

операція
Джерело: Depositphotos

В Україні підвищать ціни на операції з трансплантації серця та легень. Відповідну постанову, яку розробило Міністерство охорони здоров’я, ухвалив Кабінет міністрів.

У МОЗ вважають, що завдяки таким змінам українські медичні заклади отримають можливість покривати усі фактичні витрати на здійснення трансплантацій, а також збільшити їхню кількість та підвищити якість.

Згідно зі змінами, послуга трансплантації серця/комплексу серце-легені або після перенесеної трансплантації серця/комплексу серце-легені, зокрема донорський етап, відтепер розділяється на дві окремі послуги: з трансплантації серця та трансплантації легень. Це зумовлено відмінностями станів, які потребують трансплантації, післяопераційних періодів, потребою у специфічній реабілітації тощо.

Зараз дивляться

Тарифи на трансплантацію серця та легень збільшаться утричі – до 2 млн грн та 2,7 млн грн. Востаннє ціни на такі операції встановлювали ще у 2019 році.  Це зумовлено необхідністю покриття фактичних витрат надавачів послуг з трансплантації та складністю й високою вартістю посттрансплантаційного періоду в пацієнтів.

Водночас оновлені тарифи все одно будуть меншими за вартість аналогічних послуг за кордоном. Раніше держава сплачувала за операцію з трансплантації українцям серця та легень за кордоном (Білорусь) $110 тис. та $140 тис.

У МОЗ стверджують, що зміни дозволять стимулювати і розвивати напрямок трансплантації, збільшити доступність відповідних операцій та надати допомогу якомога більшому числу українців з тих, хто її потребує.

Нині в Україні операції з трансплантації виконують за кошти державного бюджету, вони є абсолютно безоплатними для пацієнтів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка