Американські вчені під час дослідження, яке тривало майже 20 років і в якому взяли участь більше тисячі жінок США, з’ясували, які здорові звички можуть допомогти знизити ризик розвитку деменції.
Дослідження засвідчило, що знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера в більш пізньому віці допоможуть сім звичок у середньому віці. А саме:
1. активний спосіб життя;
2. правильне харчування;
3. підтримка здорової ваги;
4. відмова від куріння;
5. підтримання нормального артеріального тиску;
6. контроль рівня холестерину;
7. низький рівень цукру в крові.
– Оскільки деменція може початися за десятиліття до встановлення діагнозу, важливо, щоб ми більше дізналися про те, як наші звички в середньому віці можуть вплинути на ризик розвитку деменції в літньому віці, — сказала учасниця дослідження невролог Памела Ріст.
Деменція є однією з найбільших загроз для здоров’я у світі. Прогнозується, що до 2050 року число людей, які живуть із цим захворюванням у всьому світі, майже потроїться і досягне 153 млн осіб.
Американське дослідження перегукується з аналогічними висновками китайських вчених, які минулого місяця заявили, що поєднання здорового способу життя, як-от правильне харчування, регулярні фізичні вправи, гра в карти і спілкування не менше двох разів на тиждень, може допомогти уповільнити швидкість погіршення пам’яті і знизити ризик недоумства.