Шанхайський злам: через жорсткий Covid-карантин мегаполіс охоплює голод, відчай, паніка

коронавирус
Джерело: Depositphotos

Рішучість Китаю неухильно реалізовувати політику нульового Covid-19 доводить 26-мільйонний Шанхай до голоду, відчаю і паніки.

– У мене закінчились ліки. І мені нічого їсти. Я відчуваю себе жахливо, – зізнався 82-річний житель Шанхая Юй Веньмінь, у якого був позитивний результат на Covid-19.

У Шанхаї, який іноді називають східним Парижем, два тижні Covid-ув’язнення викликали почуття безнадійності і відчаю. Брак продовольства змусив деяких жителів вдатися до бартеру. Наростає шквал критики на адресу реакції влади на кризу.

У мережі багато жителів висловлюють обурення не тільки тим, якими безжальними методами влада бореться зі спалахом Covid-19, але і з приводу офіційної позиції Пекіна, який обумовлює все, що відбувається в Шанхаї, колективним благом.

У китайські соціальні мережі були завантажені кадри протестів. Незабаром вони були вилучені цензорами, але знову з’явилися на західних платформах, таких як Twitter і Facebook, які в Китаї заблоковані.

Проте, незважаючи на невдоволення, що зростає, мало ознак того, що влада збирається змінити курс. В інтернеті поширюються історії, подібні до тієї, яка сталася з 55-річним місцевим чиновником охорони здоров’я Цянь Веньсюном. Як кажуть, він наклав на себе руки через тиск, який на нього здійснювали.

– Криза з постачанням продовольства в Шанхаї стала ключовою проблемою і змусила засумніватися в стратегії боротьби з Covid-19, – заявила професор Університету Глазго Джейн Дакетт, дослідниця шанхайської політики.

За її словами, проблема полягає в тому, що без налагодження постачання продуктів харчування та інших предметів першої необхідності варто послабити обмеження. Але ослаблення, ймовірно, призведуть до поширення вірусу. Протест і нестабільність здаються неминучими в будь-якому випадку.

Експерти кажуть, що, незважаючи заклики до Китаю відмовитися від політики щодо Covid-19, неоднорідна практика Пекіна щодо вакцинації вразливого населення, особливо осіб старше 60 років, може становити ще більшу небезпеку для його неадекватної системи охорони здоров’я.

До 5 квітня понад 92 млн громадян Китаю віком 65 років і старше все ще не отримали три дози вакцини, що піддає їх більшому ризику зараження, важких симптомів або смерті від вірусу.

Що ще більш тривожно, 20,2 млн осіб віком 80 років і старше також не були повністю вакциновані.

Ці реалії, в поєднанні з використанням порівняно менш ефективної власної вакцини, зробили вибір майбутньої політики Китаю ще більш обмеженим.

Але для керівництва Китаю прагнення до нульового Covid-19 також означає демонстрацію переваги політичної системи Китаю, вважає Дакетт.

Минулого тижня Сі знову вихваляв цю політику на заході, присвяченому зимовим Олімпійським іграм, незважаючи на повідомлення про брак продовольства в одному з найважливіших фінансових центрів країни.

За його словами, якби була золота медаль за реагування на пандемію, то Китай її обов’язково заслужив би.

Але для жителів Шанхая, які мають репутацію таких, що не цікавляться політикою, нагальне питання зараз – пережити цей страшний період відчаю і невизначеності, відзначають експерти.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка