Уперше в Україні: Віктор та Олена Пінчук запустили новий проєкт допомоги при складному протезуванні

Оксана Михайлова журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
протезпротез

депозит

Перші троє українських воїнів отримали складне протезування в Польщі в рамках проєкту Recovery, заснованого Віктором та Оленою Пінчук.

На жаль, на сьогодні в Україні ще немає практики такого протезування верхніх кінцівок. Поки що це можливо лише за кордоном. А тим часом кількість постраждалих бійців, яким потрібні протези, постійно зростає.

І хоча офіційних цифр, поки триває війна, не називають, щодня таких військових стає більше.

Не лише протезування, а й високоякісна реабілітація – це те, заради чого створено проєкт, і те, чого потребуватимуть українські захисники після поранень і ще довго після перемоги.

…Один із цих складних протезів замінить 28-річному Дмитру Фінашину, Герою України, ліву руку. Торік біля Соледара боєць потрапив у засідку й отримав важке поранення. Наклав турнікет, але знайшли Дмитра аж на третю добу, і врятувати руку вже було неможливо.

– По-перше, головне, що вижив. По-друге, те, що втрачу руку, я зрозумів ще до того, як мене знайшли. Там візуально навіть було видно, що з рукою в мене стосунки розірвані і все скінчено, – розповідає Дмитро.

Разом із ним на свій протез чекає десантник Крістіан, який втратив руку в боях на Київщині, та Анатолій, який дістав важке поранення під час прориву з Маріуполя.

Бійці отримають протези в рамках проєкту Recovery. Завдяки ініціативі благодійників по всій Україні створюють сучасні реабілітаційні центри для поранених.

– У цієї війни багато фронтів. Головний, там, де наші герої ризикують життям, гинуть. Але не менш важливі фронти – економічний, політичний, культурний, гуманітарний, медичний, – каже засновник проєкту Recovery бізнесмен Віктор Пінчук.

За його словами, разом із дружиною Оленою вони намагаються допомагати на багатьох фронтах і, зокрема, створювати такі реабілітаційні центри по всій країні.

Протезування – один із напрямів проєкту. Такі складні випадки, як у хлопців, коли немає руки від плеча, в Україні ще не практикують. Тож завдяки Recovery півроку тому знайшли польську клініку InovaMed.

Тут виготовляють протези, які є технологічною вершиною, їхні надфункціональні властивості дають змогу, наскільки це можливо, повернути людині дрібну моторику.

У біонічній кисті кожен палець має окремий моторчик. Керувати можна за допомогою спеціального застосунку в смартфоні. Це дає змогу готувати, малювати і навіть писати.

У біонічного протеза найвищий рівень функціональності. З ними більше можливостей обслуговувати себе в побуті та працевлаштуватися.

– Це водонепроникні й дуже якісні протези. Звісно, рука більш пристосована для щоденних побутових справ. За таких високих ампутацій неможливо протезом замінити руки. Але я вже бачила фільми де за допомогою таких протезів військові навіть стріляють, – розповідає інженерка клініки InovaMed Магдалена Швятлонь.

Мета проєкту Recovery – створення мережі реабілітаційних центрів високих світових стандартів, проведення навчальних семінарів для лікарів-реабілітологів.

Перший такий центр уже запрацював у Дніпрі. До кінця поточного року буде створено ще десять.

Мрії в усіх хлопців однакові: перемога якнайшвидше і якомога менше втрат серед побратимів.

Вони закликають не падати духом тих, хто щойно дістав поранення і чекає на протезування та реабілітацію: ти справді міг загинути, але ти вижив. У тебе є шанс прожити це життя ще більш гідно, ніж ти міг це зробити раніше. Живіть, працюйте, розвивайтеся!