Група вчених у своїй статті, опублікованій в авторитетному науковому журналі та присвяченій пріоритетам для дослідження ChatGPT, висловилася, зокрема, з приводу відповідей штучного інтелекту (ШІ) на питання про здоров’я.
ChatGPT – система машинного навчання, що створює складні і осмислені тексти. Поява нейромережі викликала ажіотаж і суперечки, оскільки вона доступна всім, безкоштовно і проста у використанні.
Однак, людей непокоїть, як штучний інтелект (ШІ) вплине на суспільство і науку. Здається, він здатний замінити людину, тому що пише есе, вірші, створює комп’ютерний код і справляється з обробкою даних.
Автори статті визнають можливості штучного інтелекту, але нагадують про те, що його використання іноді може спотворювати наукові факти й поширювати дезінформацію.
Наприклад, на питання, як довго у пацієнтів з депресією розвивається загострення хвороби після терапії, нейромережа дає занадто загальний текст і стверджує, що ефект лікування зазвичай зберігається довго.
Але, за словами вчених, статистика спростовує думку ШІ. Численні дослідження показують, що ефект лікування слабшає і ризик рецидиву становить до 51% протягом першого року після завершення терапії.
Автори закликають користуватися ШІ з розумом.
– Якщо ви зустрінете інформацію, яка, на вашу думку, неправдива, вам слід перевірити її джерело і визначити, наскільки вона може бути достовірною, – пояснюють вчені.
На їхню думку, поки щобез контролю людини штучний інтелект не може бути об’єктивним джерелом інформації. Але, на жаль, об’єктивність – не найсильніша наша риса.
Джерело: Nature