Від початку великої війни майже 80% хворих на рак в Україні лікувалися власним коштом

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
лікування раку

пікс

Експерти Global Medical Knowledge Alliance, фонду підтримки дорослих онкопацієнтів Inspiration Family, OncoHub та Національного інституту раку провели дослідження про вплив повномасштабної війни в Україні на лікування раку.

Згідно з проведеним опитуванням:

  • майже 80% українських онкопацієнтів оплачували лікування власним коштом;
  • 8% переїхали в межах України;
  • 16% виїхали за кордон.

Дослідження також показало, що найчастіше онкопацієнти платять за діагностичні дослідження, хірургічне лікування та хіміотерапію.

За словами експертів, загальний час очікування лікування був більшим у прифронтових регіонах, а радіо- і хіміотерапія були доступнішими в регіонах, які менше постраждали від війни і напливу внутрішньо переміщених осіб.

Крім того, опитування показало, що 21% респондентів мігрували через необхідність продовження лікування раку, через бойові дії — 14%.

Дослідники зазначають, що загальна доступність лікування онкозахворювань не змінилася порівняно з довоєнним часом, загальний час очікування медичної допомоги після початку повномасштабного вторгнення був вищим у прифронтових регіонах і регіонах активних бойових дій.

В опитуванні взяли участь 289 пацієнтів з усіх регіонів України, які почали лікування раку ще до російського вторгнення. З них 39% опитаних мали I або II стадію онкологічного захворювання, 38% – III стадію, а 28% – IV.