Фото Новини

Вперше в Україні: в Охматдиті успішно провели пластику трахеї дитини із застосуванням ЕКМО

охматдит

Фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит вперше в Україні провели дитині успішну пластику трахеї з використанням ЕКМО.

Повідомляється, що Максим народився доношеним хлопчиком, однак у дитини відзначалося гучне дихання. У три місяці малюк захворів на ГРЗ і потрапив до реанімації однієї з київських лікарень у критичному стані: хлопчик практично не міг дихати.

Зараз дивляться

Оскільки заінтубувати дитину не змогли, її екстрено перевели до Охматдиту, де лікарі виявили вроджену ваду — стеноз трахеї з довгим сегментом. Звуження посилювалося за рахунок тиску на трахею однієї з великих судин.

За словами медиків, це високолетальна вада, яка зустрічається у одного з 65 тис. новонароджених. За статистикою, більше 80% таких пацієнтів мають сукупні аномалії. Смертність без лікування досягає 79%.

В Охматдиті хлопчик пройшов кілька етапів лікування: бужування та інтубацію трахеї, інтенсивну терапію. Хірурги Охматдиту провели передню аортопексію, як перший етап хірургічного лікування, що дозволило зменшити тиск судини на трахею.

– Лікування дозволило стабілізувати звужений просвіт трахеї, мінімізувати запальний процес і, найголовніше, — виграти час, щоб дитина трохи підросла і була готова до радикальної корекції вади, – розповів професор, торакальний хірург Євген Руденко.

За його словами, за статистикою, найбезпечніший час для хірургічного лікування таких пацієнтів — від 10 місяців до двох років.

Після консультацій з міжнародними колегами, хірурги Охматдиту зупинилися на ковзній трахеопластиці, яка дозволяє не видаляти звужену частину трахеї, а розширити її за допомогою своїх же тканин. Подібних унікальних операцій у світі описано близько 300.

Повідомляється, що для того, щоб вільно оперувати трахею дитини, необхідно було відключити легені. Насичення крові киснем відбувалося ззовні за допомогою апарату “штучної легені” – екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО).

– При застосуванні ЕКМО кров пацієнта не контактує з повітрям, ми отримуємо менший запальний процес, меншу крововтрату, – розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії, лікар-анестезіолог Андрій Висоцький.

Він зазначив, що успішна трахеопластика дитині з використанням ЕКМО виконана вперше в Україні, відтворивши тим самим світовий досвід.

Операція тривала шість годин. Велику частину часу роботу легень замінювало ЕКМО, також апарат підтримував роботу серця. В операції брала участь мультидисциплінарна команда фахівців Охматдиту.

Одразу після втручання дитина була знята з ЕКМО і переведена на апарат штучної вентиляції легень. Через сім днів хлопчик задихав самостійно. Контрольно трахеобронхоскопія показала нормальну прохідність трахеї.

Мама малюка неймовірно раділа, що більше не чує гучного дихання дитини. Зараз малюка вже виписали з лікарні.

Джерело: Охматдит

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка