Всі – невакциновані: зростання кількості госпіталізацій вагітних жінок з Covid-19

беременность
Джерело: Depositphotos

Згідно з дослідженням Південно-Західного медичного центру в США, невакцинованих вагітних жінок дедалі частіше госпіталізують з Covid-19 під час загальнонаціонального сплеску Сovid-штаму Дельта.

Дослідження, яке охоплює понад 1 500 випадків лише в одному штаті державі з травня 2020 року, дає уявлення лікарям про те, що відбувається в громадах по всій країні.

Дослідження засвідчує, що частка вагітних пацієнток з Covid-19, які потребують госпіталізації, збільшилася до 10-15% наприкінці серпня і початку вересня, що більше ніж удвічі перевищує відсоток, зафіксований минулого року, до появи варіанту Дельта.

Зараз дивляться

– Це тривожна тенденція, і ми здебільшого спостерігаємо ці випадки у нещеплених жінок, – зазначає доктор медичних наук, доцент кафедри акушерства та гінекології та провідний автор дослідження Емілі Адхікарі.

За її словами, результати є першим об’єктивним доказом того, що кількість випадків і тяжкість захворювання у вагітних жінок різко зросли після появи Сovid-штаму Дельта.

У дослідженні взяли участь 1 515 вагітних жінок з діагнозом Covid-19. 82 з них мали важке або критичне захворювання, зокрема 10 потребували штучної вентиляції легень. Дві вагітні жінки померли.

Емілі Адхікарі визнає, що деякі жінки побоюються, що вакцина може бути небезпечною для застосування під час вагітності. Але, каже експерт, дослідження спростували ці побоювання.

Вагітні жінки зазнають більшого ризику ускладнень з будь-яким типом важкої респіраторної інфекції, тому ці результати ще раз свідчать про необхідність вакцинації від Covid-19 вагітних і жінок, які годують грудьми, наполягає вчений-дослідник.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка