Витрати з лікування та реабілітації постраждалих від війни українців взяла на себе держава

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина
брифінг

МОЗ

Держава взяла на себе зобов’язання за видатками на фінансування лікування та реабілітації як військовослужбовців України, так і цивільних осіб. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

– Незважаючи на воєнний стан, в Україні працює розгалужена система закладів охорони здоров’я, де медична допомога надається кожній людині, як цивільній, так і військовій, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що про це йшлося під час спільного брифінгу заступника міністра охорони здоров’я України Ірини Микичак, заступника міністра оборони України Ганни Маляр, командувача медичними силами ЗСУ Тетяни Остащенко та заступника начальника науково-дослідного відділу супроводження заходів внутрішньої комунікації науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ, полковника Володимира Пєтухова.

Брифінг відбувся у Харкові.

Як стало відомо, тільки протягом цього тижня вдалося евакуювати і доставити на спеціалізоване лікування 45 українських пацієнтів.

Зазначається, що українців приймають на лікування та реабілітацію 18 країн-партнерів, серед яких Німеччина, Франція, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Норвегія, Литва, Фінляндія, Польща, Чехія та Норвегія.

Йдеться про пацієнтів з України з комбінованими важкими мінно-вибуховими травмами, опіками, онкологією і захворюваннями, що вимагають спеціалізованого лікування.

Також Ірина Микичак зазначила, що частина українців, звільнених з російського полону, крім лікування ускладнених травм і поранень, особливо потребує психологічної підтримки та реабілітації.

За словами Ганни Маляр, наразі вже проведено 24 обміни і 808 осіб повернуті з полону.

Зазначалося, що з початку широкомасштабного вторгнення постановою Кабміну був створений Координаційний штаб з поводження з військовополоненими.

На сьогодні штаб провів 380 особистих прийомів людей, які шукали своїх безвісти зниклих родичів, і більше 3 тис. консультацій у телефонному режимі.

Фото: МОЗ