Злочини проти гуманності: міністри охорони здоров’я G7 засудили напади на медзаклади в Україні

швидка допомога
Джерело: Depositphotos

У спільній заяві з міністрами охорони здоров’я G7 міністр охорони здоров’я і соціальних служб США Ксав’єр Бесерра засудив напади російських агресорів на медичні установи і медичних працівників в Україні.

– Навмисне нанесення ударів по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі, зокрема медичні установи та працівників, є порушенням міжнародного гуманітарного права, – йдеться в заяві.

Відзначається, що здоров’я повинно залишатися пріоритетом. Водночас медичні працівники мають бути захищені, щоб надавати невідкладну допомогу для порятунку життів, а заклади охорони здоров’я – щоб залишалися доступними для всіх, хто потребує медичної допомоги.

Міністри попередили, що система охорони здоров’я України значно навантажена, і заявили, що стурбовані тим, що гуманітарні організації не можуть доставити медичну допомогу нужденним.

Зараз дивляться

Нагадаємо, що, як заявив минулого тижня генеральний директор ВООЗ доктор Тедрос Адханом Гебреєсус, щонайменше 12 людей загинули і 34 отримали поранення в результаті як мінімум 43 нападів на медичні установи в Україні.

Тим часом міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що медичні працівники в його країні повинні носити бронежилети. За його словами, з початку війни шість медиків були вбиті російськими загарбниками і 58 машин швидкої допомоги обстріляні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка