Щаслива на тлі красивого пейзажу: чи можна показувати свою радість під час війни

Вікторія Яснопольська журналістка розділу Медицина Вікторія Островська психолог, психотерапевт
психолог

депозит

Чи можна дозволяти собі радіти життю під час війни, коли ми самі перебуваємо в цілковитій безпеці, а рідна країна захлинається від сліз і горя?

Приблизно з таким запитанням, відповідь на яке, впевнені, хвилює дуже багатьох українців, Факти ICTV звернулися до психолога Вікторії Островської.

– Давайте домовимося відразу: радіти під час війни не тільки можна, а й потрібно, – наполягає психолог.

За її словами, позитивні, світлі та радісні емоції просто необхідні нашій психіці. Передусім для того, щоб витримати важке випробування, що випало на нашу долю.

– Інше питання, наскільки доречна наша радість життя в тих чи інших обставинах. І це – питання моральних пріоритетів кожного з нас, – уточнює Вікторія.

І пропонує розібратися з ситуативними моментами, коли слід добре подумати, перш ніж поділитися своїм благополуччям і умиротворенням з навколишнім світом.

  • Обережніше з соціальними мережами. У період війни, коли наші стрічки у соцмережах заповнені повідомленнями про загиблих героїв, ваші радісні обличчя на тлі прекрасних пейзажів, наприклад Іспанії або Швейцарії, м’яко кажучи, будуть мати вигляд недоречний і, як мінімум, викликати роздратування.
  • Цілком доречними в цей період можуть бути ваші позитивні пости з домашніми вихованцями або квітами. Такі знімки, може, і не викличуть особливого захоплення, але і злість теж навряд чи спровокують.
  • Не потрібно постити їжу і всяку смакоту, оскільки в деяких регіонах, особливо тих, які тимчасово окуповані, люди змушені жити впроголодь.
  • Розповідаючи про свою волонтерську роботу, намагайтеся не випинати себе, побільше розповідайте про своїх колег, і про людей, яким ви допомагаєте.

Найголовніше – до почуттів людей, які побачать ваші публікації в соціальних мережах, потрібно ставитися в максимально щадному режимі.

Щоб вибрати правильну тональність, слід постаратися поставити себе на місце людини, якій, на відміну від вас, сьогодні набагато важче і гірше.