Не аеробікою єдиною: чи допомагають силові тренування спалювати зайвий жир

фитнес
Джерело: Depositphotos

Нове дослідження UNSW Medicine & Health у Великій Британії, опубліковане цього тижня в журналі Sports Medicine, спростовує базове уявлення про те, що для нарощування м’язів потрібні силові, а для схуднення – кардіотренування.

Фактично вчені довели, що ми можемо втратити близько 1,4% всього жиру в організмі тільки за допомогою силових тренувань, що аналогічно тому, скільки ми можемо втратити за допомогою кардіо або аеробіки.

– Багато людей думають, що, якщо ви хочете схуднути, вам потрібно вийти і побігати, – говорить старший автор дослідження, фізіолог доктор Менді Гагстром.

За його словами, результати засвідчують, що силові тренування сприяють втраті жиру без необхідності свідомого дотримання дієти або бігу.

Зараз дивляться

Досі зв’язок між силовими тренуваннями і спалюванням жиру був незрозумілим. У минулих дослідженнях його вивчали, але їхні вибірки, як правило, були невеликими – побічний ефект того, що небагато людей хочуть добровільно займатися фізичними вправами протягом декількох місяців поспіль. А невеликі розміри вибірки можуть ускладнити отримання статистично значущих результатів, особливо тому, що різні люди можуть по-різному реагувати на програми вправ.

Вчені об’єднали результати 58 дослідницьких робіт, в яких використовувалися високоточні форми вимірювання жирових відкладень. Наприклад, сканування тіла, щоб відрізнити жирову масу від м’язової.

Загалом у дослідженнях взяли участь 3 тис. осіб, жодна з яких не мала досвіду силових тренувань.

Хоча програми силових тренувань в різних дослідженнях розрізнялися, учасники тренувалися приблизно по 45-60 хвилин  під час кожного заняття в середньому 2,7 раза на тиждень. Програми тривали близько п’яти місяців.

Команда виявила, що в середньому учасники втрачали 1,4% загального жиру, що для більшості учасників становило приблизно півкілограма жирової маси.

Хоча результати обнадійливі для шанувальників качати залізо, вчені уточнюють, що найкращий підхід для людей, які прагнуть скинути жир, це як і раніше дотримуватися повноцінного харчування і виконувати режим вправ, що охоплює, крім силових, аеро-і кардіонавантаження.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка