Навіть незначний за часом вплив яскравого світла перед сном може порушити засинання дитини дошкільного віку. Навіть якщо після цього світло вимикається, рівень продукції мелатоніну встигає впасти на 90%.
Дослідження свідчить, що діти дошкільного віку дуже сприйнятливі до фізіологічного впливу світла вночі.
– Наша попередня робота показала, що досить висока інтенсивність яскравого світла перед сном знижує рівень мелатоніну приблизно на 90% у маленьких дітей, — сказала докторант у лабораторії сну та розвитку в CU Boulder Лорен Гартштейн.
Що можуть зробити батьки
Дослідники не вимагають від батьків викинути нічник і тримати дітей у повній темряві перед сном. Але треба пам’ятати, що половина дітей використовує екранні медіа перед сном. Отже, батьки можуть вимкнути гаджети і звести світло до мінімуму, щоб сприяти здоровому сну своїх дітей.
А як бути тим дітям, що вже мають проблеми зі сном? Вони можуть бути більш чутливими до світла, ніж інші діти. У цьому випадку батькам ще важливіше звернути увагу на вечірнє освітлення в кімнаті своєї дитини.
Лікар Комаровський вважає, що ввімкнений телевізор ніяк не впливає на здоров’я сплячої дитини, якщо він реально не заважає їй спати. Але якщо малюк прокидається часто і плаче, то, швидше за все, виною цьому телевізор, що працює. Тоді дитину потрібно укладати в іншій кімнаті.