Баю-бай: чи впливає на дитячий сон світло від гаджетів

сон
Джерело: Depositphotos

Навіть незначний за часом вплив яскравого світла перед сном може порушити засинання дитини дошкільного віку. Навіть якщо після цього світло вимикається, рівень продукції мелатоніну встигає впасти на 90%.

Дослідження свідчить, що діти дошкільного віку дуже сприйнятливі до фізіологічного впливу світла вночі.

 – Наша попередня робота показала, що досить висока інтенсивність яскравого світла перед сном знижує рівень мелатоніну приблизно на 90% у маленьких дітей, — сказала докторант у лабораторії сну та розвитку в CU Boulder Лорен Гартштейн.

Що можуть зробити батьки

Зараз дивляться

Дослідники не вимагають від батьків викинути нічник і тримати дітей у повній темряві перед сном. Але треба пам’ятати, що половина дітей використовує екранні медіа перед сном. Отже, батьки можуть вимкнути гаджети і звести світло до мінімуму, щоб сприяти здоровому сну своїх дітей.

А як бути тим дітям, що вже мають проблеми зі сном? Вони можуть бути більш чутливими до світла, ніж інші діти. У цьому випадку батькам ще важливіше звернути увагу на вечірнє освітлення в кімнаті своєї дитини.

Лікар Комаровський вважає, що ввімкнений телевізор ніяк не впливає на здоров’я сплячої дитини, якщо він реально не заважає їй спати. Але якщо малюк прокидається часто і плаче, то, швидше за все, виною цьому телевізор, що працює. Тоді дитину потрібно укладати в іншій кімнаті.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка