Відео Діти

Посттравматичний розлад у дитини: як розпізнати і що робити

діти
Джерело: Depositphotos

Як розпізнати посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у дитини і що робити в разі його виявлення. Про це в Об’єднаному ефірі українських телеканалів розповів психолог Спартак Субота.

– Незважаючи на те, що діти мають дуже гнучку нервову систему і досить швидко адаптуються до стресової ситуації, проте вони теж є групою ризику виникнення ПТСР, – говорить Спартак.

За його словами, нервова система дитини дуже чутлива. З огляду на свій вік дитина не може критично ставитися до стресової ситуації, і цей досвід може зберегтися з нею на довгі роки, якщо не на все життя.

Зараз дивляться

Симптоми ПТСР у дитини

  • різка зміна апетиту і сну. Це – базові індикатори, які можна бачити одразу;
  • схильність до ігор з травматичною основою. Наприклад, якщо був випадок травматичного насильства, то цей елемент буде присутній в іграх;
  • погіршення поведінки. Дитина стає менш керованою через порушення контролю імпульсів. Стає примхливою, агресивною, може лаятися, чинити фізичний опір.

Що робити

Перш за все фахівець радить звернутися по допомогу психотерапевта або до дитячого психіатра.

Якщо ПТСР дитини проігнорувати, то з часом може виникнути комплексна травма, яка буде відображатися на її поведінці на постійній основі.

Тобто людина може вирости з характерними патологіями: відчувати постійний страх, постійну тривогу, їй буде складно адаптуватися до соціуму, виникнуть проблеми зі взаєминами.

Іншими словами, дитина з запущеним ПТСР не зможе надалі прожити нормальне, повноцінне життя, резюмує психолог.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка