Майже неможливо відрізнити. Як нині борються з імпотенцією у чоловіків

Міла Грубнік редакторка розділу Здоров’я Сейдалі Халілов уролог, урогенітальний хірург
молодой мужчина

Деякі чоловіки потерпають від імпотенції (статевої дисфункції). Для лікування цієї проблеми наразі використовуються фалопротези та препарати.

Докладніше про це під час онлайн-інтерв’ю у межах програми Є здорове питання на YouTube-каналі Факти Здоров’я розповів уролог, урогенітальний хірург, член Асоціації онкоурологів та неонатологів України Сейдалі Халілов.

– Фалопротези були розроблені дуже давно. Для перших використовували ребро. У статевий член вживляли шматочки ребра, через що він був постійно у стані ерекції, – розповідає Сейдалі Халілов.

За його словами, з часом все змінилося, і наразі використовуються сучасніші протези. Водночас відрізнити чоловіка, який має фалопротез, майже неможливо.

– Конструкція цього протеза така, що для того, щоб досягти ерекції, чоловік між яєчок натискає спеціальну кнопочку. Коли вона не потрібна більше, він натискає кнопку назад – і ерекція йде, – пояснює він.

Водночас у пацієнта залишаються всі відчуття, він отримує задоволення під час сексу і може досягати оргазму.

– Вони виробляються найвідомішими компаніями, на них даються гарантії. І за умови правильного використання вони мають нескінченний термін дії. Один раз встановили – і це на все життя, – додає уролог.

Також для лікування цієї проблеми використовуються різні препарати.

– Вийшли на ринок нові препарати, які мають менше негативних факторів, і ми їх використовуємо майже щодня для рекомендації пацієнтам, які мають порушення ерекції, – каже Сейдалі Халілов.

Чим новіший препарат, тим менше ускладнень та кращий ефект, підсумовує фахівець.