Дельта + Омікрон: можна заразитися одночасно і продукувати новий небезпечний Covid-варіант

омикрон вариант
Джерело: Depositphotos

Експерти великого фармацевтичного виробника Moderna дійшли висновку, що існує певний ступінь ймовірності зараження однієї людини відразу двома небезпечними штамами коронавірусу – Дельта і Омікрон.

Йдеться про людей з надзвичайно ослабленим імунітетом, тобто про тих, хто підхопив коронавірус, маючи при цьому складні фонові захворювання, такі, наприклад, як цукровий діабет, ВІЛ, патології нирок і серцево-судинної системи.

Таке з’єднання відразу двох варіантів Covid-19 може значно погіршити перебіг хвороби, призвести до її вкрай важкої форми.

Зараз дивляться

Експерти Moderna також припускають, що співіснування двох варіантів в одному організмі людини може призвести до їхньої мутації і, як наслідок, до появи нового варіанту. Правда, такі шанси вчені оцінюють як незначні. Втім, така, нехай поки що й суто гіпотетична, ймовірність викликає занепокоєння.

Відзначається, що за весь час пандемії спостерігалося лише кілька випадків рекомбінації штамів, які, втім, не призвели до появи нового, здатного спровокувати спалах.

– Наукові дослідження в Південній Африці показують, що люди, особливо з ослабленою імунною системою, можуть заражатися відразу двома штамами. Це можливо і зараз, враховуючи число випадків інфікування, яке ми спостерігаємо, – заявив головний медичний фахівець фармацевтичної компанії Moderna Пол Бертон.

Тим часом у Всесвітній організації охорони здоров’я не виключають, що новий варіант коронавірусу Омікрон має потужний потенціал до широкого поширення. Причина – безпрецедентна кількість мутацій.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка