Макарена і Червона рута: під які пісні лікарі рекомендують робити масаж серця

Лариса Божко журналістка розділу Здоров'я
домедична допомога

Пісні The Bee Gees, АВВА, The Rolling Stones допоможуть урятувати життя. Американська кардіологічна асоціація навіть рекомендує співати мелодію їхніх пісень, якщо вам раптом доведеться виконувати серцево-легеневу реанімацію. Після того, звичайно, як ви або хтось із присутніх поряд зателефонує у швидку.

Непрямий масаж серця – дуже важка фізична робота. І саме ритмічна мелодія дасть шанс із нею впоратися. Щоб запустити серце, що зупинилося, дуже важливо не збитися з ритму, натискаючи на груди.

При непрямому масажі серця важливо утримати потрібний ритм – від 100 до 120 ударів за хвилину. У 2008 році кардіологи підказали, що Stayin Alive від Bee Gees підходить для цієї мети, оскільки налаштовує слухача на 103 натискання і легко запам’ятовується.

Іспанські вчені провели дослідження щодо ефективності цього методу реанімації. До участі запросили понад 160 студентів-медиків із Університету Барселони. Їх поділили на три групи. Перша група реанімувала манекен, рахуючи самостійно, друга працювала під звук метронома, а третя робила непрямий масаж серця, співаючи мелодію Макарени.

91% тих, хто слухав метроном, дотримувалися ритму, 74% студентів, які співали Макарену, теж упоралися із завданням відмінно. А з тих, хто рахував самостійно, лише 24% не збилися з ритму.

Вчені навіть склали плей-лист, у якому зібрані найзнаменитіші пісні, що підходять за ритмом. Їх рекомендують слухати тим, хто пов’язаний із наданням першої медичної допомоги, а також студентам-медикам і всім охочим уміти правильно робити непрямий масаж серця.

Ось список пісень, які необхідно згадати при виконанні реанімаційних дій:

Наші пісні теж можна використовувати під час непрямого масажу серця. Співачка Тетяна Даньшина підказала, які з них написані у відповідному ритмі. Це:

Ми поцікавилися, чи застосовують цей метод у нас, коли навчають реанімаційним заходам на курсах першої домедичної допомоги.

 – Це цікава та ефективна практика, і вона застосовується на курсах першої домедичної допомоги, бо музика задає необхідний ритм і дає змогу його дотримуватися, – сказав інструктор та директор курсів першої домедичної допомоги САВ у Львові Василь Кашуба. – Але ми вже рідко користуємось ним, тому що у нас є пристрій – автоматичний зовнішній дефібрилятор, який завдяки звуковим та візуальним командам дозволяє користуватися ним неспеціалістам, а також під час навчання на курсах.

Для того, щоб реанімувати людину, важливий не лише ритм, а й сила та глибина натискань. А щоб навчитися правильно проводити реанімаційні заходи, запишіться на курси першої домедичної допомоги.