Вчені з’ясували, що коронавірус і тривалий Covid-19 можуть негативно впливати на сексуальне здоров’я жінок

коронавірус
Джерело: Pixabay

Дослідження науковців Бостонського університету показало, що коронавірус і тривалий Covid-19 можуть негативно впливати на сексуальне здоров’я жінок. Статтю на цю тему було опубліковано в Journal of Sexual Medicine.

Сексуальна дисфункція

Щоб з’ясувати вплив Covid-19 на інтимні стосунки, вчені провели онлайн-опитування. Приблизно половина жінок, які брали у ньому участь, повідомили, що ніколи не хворіли на коронавірус, решта підтвердили, що отримали позитивний тест.

Потім за допомогою Індексу жіночої статевої функції (FSFI), усталеного інструменту, який вимірює різні фактори, як-от збудження, задоволення тощо, попросили відповісти на запитання, як часто вони відчували сексуальне бажання протягом останніх чотирьох тижнів.

Зараз дивляться

Згідно з результатами, жінки, які мали симптоми тривалого Covid-19 та секс протягом попереднього місяця, виявляли менше інтересу до сексу. А їхні показники сексуальної функції (бажання, збудження, змащення та задоволення) були нижчими порівняно з тими, хто не хворів.

Крім того, тривалий перебіг коронавірусної хвороби негативно впливав не лише на фізіологічний, а й на психологічний стан учасниць.

Науковці припускають, що зміни, викликані пандемією, також можуть впливати на сексуальну активність. Адже зменшення соціальних заходів та присутність вдома дітей обмежують можливості для інтимних стосунків.

ДжерелоМedicalxpress

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка