Коли з’являються симптоми у разі інфікування штамом Covid-19 Омікрон

коронавірус
Джерело: Depositphotos

Інкубаційний період у разі інфікування новим штамом коронавірусу Омікрон становить три дні.

Про це розповів член наукової ради при Міністерстві охорони здоров’я Туреччини професор Мустафа Неджмі Ільхан. Якщо заразитися штамом, який вперше зафіксували в Ухані, то інкубаційний період становитиме п’ять днів. Водночас у штаму Дельта цей період становить чотири дні.

– Згідно з поточними даними, інкубаційний період штаму Омікрон є коротшим. Цей період становить п’ять днів у оригінального штаму Ухань, штаму Дельта – чотири дні, Омікрона – три дні, – зазначив професор.

За словами спеціаліста, кількість випадків інфікування Covid-19 зросла, але кількість смертельних випадків зменшилася. Особливо обережними мають бути люди старше 65 років, які мають більші ризики важкого перебігу цієї хвороби.

Зараз дивляться

Також професор Мустафа Неджмі Ільхан наголосив, якщо порівняти з минулим роком, цьогоріч зросла кількість випадків інфікування грипом, і через схожі симптоми його часто плутають з коронавірусом. Тому для встановлення вірусу та призначення лікування під час появи симптомів необхідно робити ПЛР-тест, а для захисту – щеплення від Covid-19.

Станом на 10 січня в Україні зафіксували 1 969 нових випадків коронавірусу. Одужати вдалося 3 517 людям, а померли – 86 пацієнтів.

Найбільша кількість випадків у м. Київ (398), Харківській (192), Київській (135), Львівській (130), Одеській (113) та Полтавській (109) областях. Детальніше про коронавірус в Україні – читайте на Фактах ICTV.

Джерело: TRT Haber

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка