Відео Новини

Не вакцинувалися, але готові. Скільки українців згодні зробити Covid-щеплення

вакцинація
Джерело: Depositphotos

Понад 42% українців, які ще не зробили щеплення від коронавірусу, готові вакцинуватися.

Опитування в Україні провів дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Згідно з результатами дослідження, 42.3% громадян хочуть зробити укол, 54.6% – не хочуть, 3.1% – не змогли відповісти.

Зараз дивляться

Людей, які змінили думку та готові нарешті імунізуватися, найбільше мотивує те, що вакцинація може запобігти коронавірусу та ускладненням. Крім того, після щеплення вони не заразять інших людей.

– Загалом 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації від коронавірусу, а 62% погоджуються, що необхідно робити щеплення, – йдеться у результатах опитування.

Водночас вважають пандемію загрозою 75% тих, хто вже щепився, 76,1% людей, які не щепилися, але хочуть, та 38% з тих, хто не щепився і не хоче.

Також дослідники визначили причини, через які частина українців ще сумнівається щодо необхідності щеплення, серед них – недовіра до вакцини, переконання, що речовина небезпечна. Крім того, чверть громадян вважають, що у них є медичні протипоказання до щеплення. Хоча, як зазначають науковці, таких одиниці.

Важливою у процесі вакцинації від коронавірусу є роль сімейного лікаря. 87% щеплених українців сказали, що прислухались до поради фахівця імунізуватися.

– З тих, хто ще не вакцинувався, 77% дослухались би до поради лікаря. Понад половина з тих, хто не хоче щепитися, не довірилися б пораді лікаря щодо цього. 48% взагалі не обговорювали питання вакцинації з медиком, а 6% – лікар не рекомендував щепитися, – пишуть дослідники.

Соцопитування провела у вересні-жовтні 2021 року дослідницька агенція Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Світового банку. Метод – телефонне інтерв’ю. Загалом опитали 2 006 осіб від 18 років.

Джерело: USAID

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка