Поліомієліт на Рівненщині: небезпечну хворобу виявили ще у шістьох дітей

Поліомієліт на Рівненщині: небезпечну хворобу виявили ще у шістьох дітей
Джерело: Depositphotos

На Рівненщині півторарічна дитина інфікувалася поліомієлітом. З парезом ніг її госпіталізували до обласної дитячої лікарні.

На третій день перебування дитини у закладі лікарі виявили, що саме поліомієліт став причиною погіршення її стану. Позитивний результат підтвердили у столичній лабораторії.

У дитячій лікарні пацієнта лікували три тижні, але кінцівки досі не рухаються.

Зараз дивляться

– Одна ніжка функціонує краще. А інша, з якої почався парез, функціонує гірше. Відновлюється краще та кінцівка, де захворювання почалося пізніше. У дитини ще попереду не один курс реабілітації, щоб вона змогла ходити, – зазначила дитячий невролог Рівненської обласної дитячої лікарі Лілія Зорук.

Батьки малюка виховують 10 дітей. Жоден з них немає щеплення проти поліомієліту. Дорослі свідомо відмовилися вакцинувати дітей через релігійні переконання.

Через те, що діти невакциновані, вірусологи підтвердили поліомієліт ще у шістьох дітей з цієї сім’ї.

– Нині ми досліджуємо хвору дитину, найближче коло контактних людей. І ми зафіксували у дітей аналогічний штам поліовірусу другого типу, що і були у малюка. Принаймні зараз вони почуваються здоровими, – каже головний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов.

Водночас батьки хворих дітей відмовляються спілкуватися з представниками спецкомісії МОЗ. Крім того, їх неможливо покарати за те, що діти невакциновані, адже цього не передбачає законодавство.

Нині дитина з парезом ніг перебуває вдома. Лікарі не дають жодних прогнозів щодо того, чи зможе вона ходити.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка