Викликає занепокоєння: у Південній Африці зафіксували новий штам Covid-19

Викликає занепокоєння: у Південній Африці зафіксували новий штам Covid-19
Джерело: Depositphotos

Науковці в Південно-Африканській Республіці (ПАР) виявили новий штам коронавірусу SARS-CoV-2. У нього зафіксували велику кількість мутацій, що дає привід для занепокоєння.

Про новий варіант Covid-19 повідомив міністр охорони здоров’я Південно-Африканської республіки Джо Фаала під час брифінгу.

Штам, який назвали B.1.1.529, вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південній Африці та Гонконзі — в мандрівника з Південної Африки. Поки що у Південній Африці зафіксували близько 100 випадків інфікування новим варіантом.

Зараз дивляться

– Спочатку це виглядало як кілька кластерних спалахів, але відучора наші вчені з Мережі геномного нагляду повідомили, що вони спостерігають новий варіант, – зазначив міністр.

Всесвітня організація охорони здоров’я вже відстежує ситуацію та призначила екстрену нараду з цього приводу на 26 листопада, щоб обговорити ймовірний вплив на боротьбу з Covid-19.

Міністр охорони здоров’я Великої Британії Саджид Джавід заявив, що польоти до Великої Британії з Південної Африки, Намібії, Лесото, Ботсвани, Есватіні (Свазіленду) та Зімбабве припинять з 26 листопада.

За його словами, шість цих країн внесуть до червоного списку. Тобто усі громадяни та жителі Великої Британії та Ірландії, які прибувають додому з цих пунктів відправлення, мають пройти 10-денний готельний карантин.

– Агентство безпеки охорони здоров’я Сполученого Королівства вивчає новий штам вірусу. Потрібно більше даних, але зараз ми вживаємо запобіжних заходів, – сказав міністр.

Він додав, що штам B.1.1.529 може передаватися активніше, ніж варіант Дельта. Також вакцини, які зараз існують від коронавірусу, можуть бути менш ефективними проти цього штаму.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка