Дітям до шести років не можна видаляти аденоїди, адже вони підтримують місцевий імунітет.
Про це розповів Фактам ICTV лікар-отоларинголог Сергій Мазлум’янць у програмі Є здорове питання. З шести до 12 років у людини відбувається еволюція аденоїдів і вони зменшуються. Але нині збільшення носоглоткової мигдалини частіше зустрічається й у дорослого населення.
– Видалення аденоїдів – це не завжди вихід із ситуації. Треба старатися приймати терапевтичні заходи. Також зараз активно та ефективно використовують лазеро-терапевтичне лікування, – зазначив лікар.
За словами лікаря, коли батьки з дитиною або дорослі люди звертаються з цією проблемою до лікаря, слід зробити певні аналізи. Це загальний аналіз крові, сечі, зробити посів на флору та чутливість з носа, щоб визначити наскільки слизові носоглотки у дитини мають бактеріальне середовище. Крім того, потрібно зробити назоцитограму, щоб запобігти ризику алергічної патології.
– Можна зробити високотехнологічну операцію, але якщо у дитини буде ускладнення у вигляді алергічного риніту, то операція буде нерезультативною, – каже Мазлум’янць.
Також варто виключити наявність глистяних інвазій (лямблії, аскариди і т.д.) в організмі.
Лікар запевнив, що зараз у медичних установах є сучасне хірургічне обладнання, яке дозволяє в разі потреби провести операцію без крові з мінімальним травматичним впливом на сусідні тканини. Крім того, спеціаліст додав, що за стандартами ВООЗ, хірургічне втручання під час дитячих операцій проводять тільки під загальним наркозом.
Сергій Мазлум’янць також розповів про те, як вчасно розпізнати ангіну у дитини, які аналізи робити та як правильно лікувати захворювання. Детальніше читайте у матеріалі Фактів ICTV.