Як підлітку уникнути сексуального насильства – 8 правил

4 Жовтня 2017, 00:08
Як підлітку уникнути сексуального насильства – 8 правил

Про це пише lib.komarovskiy.

Рано чи пізно дитина все ж піде на дискотеку до ранку чи залишиться на ніч в іншому місці і тому важливо заздалегідь застерегти від неприємного і страшного — від сексуального насильства.

Читайте: Як швидко стосунки “вбивають” секс

Зараз дивляться

Проблема сексуального насильства у нашому суспільстві системна. Найкращий спосіб уникнути насильства — зупинити ґвалтівника. Тому не менше, а може й більше, ніж з дівчатами, потрібно говорити з хлопцями про те, як не стати насильниками.

Що важливо пояснити хлопчикам

1. Секс — це те, що відбувається між двома людьми, які віддають собі звіт в тому, що роблять. І він можливий тільки при обопільній згоді. Це означає, що секс з п’яною, яка не розуміє, що робить дівчиною — це згвалтування.

2. Вік згоди. Про те, що якщо йому — 19, а дівчинці — 15, то це сексуальні дії з неповнолітньою. І вони кримінально карані.

3. Багато дівчат хочуть сподобатися хлопцям, але при цьому не обов’язково хочуть сексу. Як би вони себе не вели, наскільки коротких спідницях б не з’являлися, сам по собі одяг і заграваюча поведінка — це скоріше запрошення до комунікації, але не до сексу.

4. Розкажіть синові про простий факт фізіології, про який знають навіть не всі дорослі: фізіологічне збудження і готовність до сексу не у всіх жінок проявляються однаково. Щоб зрозуміти, чи хоче дівчина сексу з вами, просто запитайте.

5. Багато підлітків черпають свої знання з порнографії. Розкажіть синові, що порнофільми далекі від реального життя. І не все, що там показують, може сподобатися дівчині.

6. Поговоріть про безпечний секс. Секс-індустрія не стоїть на місці, і зараз роблять презервативи з тонкого, але міцного матеріалу. Розкажіть про СНІД і додайте до цього відповідальність стати батьком. Переконайтеся, що підліток розуміє, що захист — важлива частина сексуального життя.

7. Обговоріть з ним, що секс — не самоціль і не приз, що це задоволення, яке має бути обопільним. Що до нього не обов’язково прагнути за компанію, і він не робить нікого дорослим.

8. Розкажіть і сину, і дочці про просте правило Ні. Піди. Розкажи. Спочатку треба сказати чітко і ясно Ні у відповідь на домагання. Піди означає, що потрібно негайно відійти від цієї людини, не намагатися переконувати чи сперечатися. І Розкажи полягає в тому, що слід відразу ж сказати про те, що відбувається кому-небудь, хоча б подрузі, але краще дорослим — батькам. Сором тут недоречний. Домовтеся з дитиною про спеціальне кодове слово, яке він може вимовити, коли ви йому подзвоните і для вас це буде сигналом, що за ним потрібно їхати та рятувати.

Що важливо пояснити дівчатам

1. Поясніть своїй дочці, що ґвалтівники — це не якісь особливі люди. Вони нічим не відрізняються від всіх інших і можуть навіть виявитися тими, кого ви знаєте і кому довіряєте: друзями друзів, знайомими батьків. Потрібно бути обережною, навіть якщо знаходишся в компанії знайомих. А ще краще — завжди говорити комусь із близьких, де і з ким будеш перебувати. Для підстраховки.

2. Домовтеся з донькою, що вона завжди може послати вам певне повідомлення, після чого ви виїжджаєте на допомогу.

3. З сексуальними домаганнями стикається кожна друга жінка. Тому вміння говорити “ні” — чітко, ясно, голосно і без посмішки — дуже важливий навик. Що ввічливість і послух, які намагаються виховувати у дівчат, тут недоречні.

4. Деякі хлопці вважають, що дівчину на секс потрібно уламувати. Тому якщо хтось тисне на неї й намагається примусити до близькості, чітко повинно спрацьовувати правило Ні. Піди. Розкажи.

5. Застережіть дочку від агресивних і завжди впевнених у своїй правоті хлопців. Хлопців, які у принизливій і зневажливій формі кажуть про жінок. Навіть якщо особисто вашої дочки цей хлопець заявляє, що вона не така. Поясніть, що ревнощі — це зовсім не ознака обожнювання, а ознака його невпевненість в собі і бажання контролювати. А ще це — риси майбутнього домашнього тирана точно.

6. Попросіть дочку бути обережнішою з п’яними і взагалі погано себе контролюючими людьми.

7. Поговоріть з нею про довіру. Дуже багато підлітків незатишно почувають себе на вечірках, але піти їм заважає солідарність з однолітками і бажання бути, як всі. Поговоріть про те, що варто частіше прислухатися до себе і не боятися бути особливою.

8. Зводіть дівчинку на курси самооборони для жінок або крав-мага (різновид рукопашного бою). Багато підлітків губляться, коли вперше стикаються з фізичним впливом, тому навик мобілізуватися і відповісти точно не буде зайвим.

Раніше у Великій Британії 39-річний Болдип Сінгх відрубав голову ритуальним сокирою своїй 35-річній дружині Амандипе Каур через те, що підозрював її у зраді.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка