Кіста яєчників: що не можна робити – пояснює гінеколог

гінеколог,огляд
Джерело: Depositphotos

Якщо жінці діагностували фолікулярну кісту яєчників, це ще не привід впадати у відчай.

Акушер-гінеколог Ольга Роговець розповіла Фактам ICTV, що не можна робити, щоб уникнути погіршення стану та ускладнень.

Що таке фолікулярна кіста яєчника

Кіста яєчника – це невелике доброякісне утворення, наповнене рідиною, яке з’являється в структурі придатків. Вона формується з фолікула, що готується до дозрівання.

Зараз дивляться

–  Жінка може навіть не знати про неї. Такі кісти найчастіше виникають у жінок репродуктивного віку, –  пояснює лікарка.

За її словами, фолікулярна кіста може розвиватися також у пременопаузальний період, коли іноді один із фолікулів намагається овулювати, але вже бракує гормонів й овуляція не відбувається.

Зазвичай фолікулярна кіста не становить серйозної загрози і зникає за кілька менструальних циклів без додаткового лікування.

Кіста яєчників: що не можна робити

  1. Не ігноруйте симптоми. Якщо ви відчуваєте болі внизу живота, є нерегулярні місячні, збільшення живота або відчуття важкості, негайно зверніться до лікаря. Ігнорування симптомів може призвести до серйозних ускладнень.
  2. Не варто приймати ліки або трав’яні збори без консультації з  фахівцем. Неправильне лікування може погіршити ваш стан.
  3. Інтенсивні фізичні вправи, особливо ті, що спричиняють тиск на черевну порожнину, можуть викликати розрив кісти. Гінекологи радять їх обмежити.
  4. Уникайте гарячих ванн, саун і тривалого перебування на сонці. Високі температури сприяють росту кісти та впливають на самопочуття.
  5. Не нервуйте. Хронічний стрес може впливати на гормональний баланс та сприяти розвитку кіст. Займайтеся релаксацією, медитацією або використовуйте інші методи боротьби зі стресом.

– Нехтування медичними порадами може призвести до ускладнень, таких як розрив кісти чи перекрут яєчника, –  каже Ольга Роговець.

Вона наголошує, що регулярні візити до лікаря навіть за відсутності симптомів допоможуть вчасно виявити та контролювати кісту яєчників.

І якщо гінеколог рекомендує певний режим лікування або хірургічне втручання, слід до цього прислухатися.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка