Короста: симптоми, діагностика, лікування – рекомендації дерматолога

дерматит, шия, чесотка, чешеться спина
Джерело: Depositphotos

Короста – це шкірне захворювання, спричинене паразитарним кліщем Sarcoptes scabiei, що характеризується сильним свербінням і висипаннями. Факти ICTV проконсультувалися з лікаркою-дерматологом Наталією Поповою щодо того, як позбутися корости.

Симптоми корости

Свербіж є головною ознакою корости. Висип може проявлятися у вигляді дрібних прищиків, вузликів, пухирів або бляшок. Коростяні ходи, пророблені кліщами, на вигляд як тонкі, горбисті лінії на шкірі.

Симптоми корости:

Зараз дивляться
  • Свербіж посилюється вночі, коли кліщі найбільш активні. Він може бути настільки сильним, що заважає сну і призводить до розчухувань.
  • Висипання має різний вигляд, але найчастіше воно представлене прищиками, пухирями або бляшками. Висип може розташовуватися на будь-яких ділянках тіла, за винятком обличчя і волосистої частини голови.
  • Коростяні ходи – це лінії на шкірі, пророблені самками коростяних кліщів.
  • Захворювання спричиняє печіння, поколювання, подразнення шкіри або утворення кірок.

Діагностика корости

Під час огляду лікар ретельно вивчить шкіру, звертаючи увагу на висип, коростяні ходи та інші ознаки захворювання. Лікар може взяти зішкріб зі шкіри зараженої ділянки.

– Цей зішкріб досліджується під мікроскопом на наявність коростяних кліщів або їхніх яєць, – каже фахівчиня.

Можливе використання додаткових методів, таких, як дерматоскопія.

Короста, як лікувати та які ліки застосовувати

Лікування корости вимагає комплексного підходу, що передбачає медикаментозне лікування, гігієнічні заходи та профілактику повторного зараження.

– Найчастіше використовуваний засіб – крем із 5% перметрином, який наносять на всю поверхню шкіри – від шиї до пальців ніг, – зазначає лікарка.

Медикаментозне лікування:

  • Бензилбензоат ефективний під час обробки не тільки уражених ділянок, а й усього шкірного покриву.
  • Залежно від рекомендацій лікаря застосовують мазі, що містять ліндан, кротамітон, сірку та інші компоненти. Ці складові допомагають перешкоджати приєднанню бактеріальної інфекції через розчісування.

Перед тим як лікувати коросту мазями, рекомендується прийняти гарячий душ для механічного видалення кліщів із поверхні шкіри.

– Регулярна зміна і прання натільної та постільної білизни за високої температури потрібні для знищення кліщів, – рекомендує лікарка.

Варто ізолювати хворого на час лікування, щоби запобігти поширенню кліщів. Потрібна ретельна чистка та дезінфекція особистих речей і предметів побуту, які могли бути заражені.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка