Нинішній відпускний сезон відзначився аномальною навалою медуз на узбережжя Чорного та Азовського морів. Чи такі вже нешкідливі ці морські мешканці чи потрібно їх остерігатися? І що робити, якщо вжалила медуза?
Насамперед треба знати, що медузи можуть добряче обпекти. Їхні щупальця оснащені крихітними жалами, кожне з яких має цибулинку з отрутою і спіральну трубку з гострим кінцем.
Усім цим спорядженням природа наділила медуз, щоб захищатися від зовнішніх ворогів. Причому зброя залишається боєздатною, навіть якщо медузу викинуло на берег, і вона не подає ознак життя.
Про те, що доторкнулися до медузи, ви зрозумієте за печінням і поколюванням у місці контакту з подальшим його почервонінням і онімінням. Що більша площа дотику, то відчутнішими будуть його наслідки.
Що робити в разі опіку медузи
- Зрозуміло, насамперед потрібно вийти з води.
- Місце опіку слід гарненько промити морською або просто солоною водою.
- Якщо дуже боляче – прийняти знеболювальне, або антигістамінний препарат, якщо почався сильний свербіж.
Що не можна робити в разі опіку медузи
- Не рекомендується промивати місце опіку звичайною, прісною водою – це тільки посилить запальний ефект. Те ж саме стосується спиртовмісних розчинів і оцту.
- Не можна доторкатися руками до місця опіку, щоб не перенести отруту на інші частини тіла.
- Розчісувати місце опіку.
За можливості, краще уникати купання в місцях скупчення медуз. Особливо, якщо у вас немає спеціального захисного одягу або гідрокостюма.
Джерело: Клініка Майо