Нині існує різноманітна кількість препаратів, які здатні усунути біль та запальні процеси. Диклоберл та Диклофенак – одні з найпопулярніших препаратів. Вони містять активну речовину диклофенак натрію, а також вони належать до однієї групи медикаментів, але володіють індивідуальними особливостями.
Особливості Диклоберла
Диклоберл належить до групи нестероїдних протизапальних препаратів. Його виробляє німецька компанія Берлін-Хемі АГ.
Препарат доступний у формі ін’єкцій, драже, таблеток, капсул, крапель, супозиторіїв.
Диклоберл має протизапальну, знеболювальну, жарознижувальну і протинабрякову дію.
Основні показання до застосування:
- ревматоїдні ураження сполучної тканини;
- хвороба Бехтерева;
- подагра;
- дегенеративно-дистрофічні ураження суглобів;
- посттравматичні болі кістково-м’язової системи;
- поразка периферичних нервів;
- біль у м’язах;
- патології органів малого таза, наприклад: альгодисменорея, простатит;
- лихоманка, висока температура;
- больові синдроми, наприклад, при ракових захворюваннях, бурситах, радикулітах.
Особливості Диклофенака
Диклофенак – ліки групи нестероїдних протизапальних препаратів. Випускається різними виробниками. Основна складова препарату – диклофенак натрію.
Доступний у формі таблеток, гелю, супозиторій, ін’єкційних розчинів, нашкірних спреїв, крапель. Залежно від форми випуску, виробника і цілей застосування діюча речовина має різні дозування.
Ліки мають знеболювальний, протинабряковий, протизапальний, жарознижувальний ефект.
Основні показання до застосування:
- помірні болі на фоні запальних, артрозних і посттравматичних уражень, наприклад, ішіас, невралгії, різні види артритів, зубні болі;
- виражені запальні і дегенеративні зміни в опорно-руховому апараті, наприклад, ревматоїдний артрит, пошкодження зв’язок;
- оториноларингичні захворювання;
- больові синдроми при онкологічних захворюваннях, а також у післяопераційний і посттравматичний період;
- терапія неінфекційних уражень очей, хірургія очі;
- лихоманка.
Спільні характеристики препаратів
Диклоберл та Диклофенак застосовують для усунення болю та больових синдромів. Також препарати усувають неінфекційні ураження суглобів, кістково-м’язових тканин, внутрішніх органів і шкіри. Також лікарі можуть їх призначити під час лихоманки та підвищеної температури.
За словами фармацевта Катерини Самошиної, побічні реакції у препаратів однакові, адже до їхнього складу входить діюча речовина диклофенак натрію.
Фармацевт стверджує, що препарати можуть викликати: тромбоцитопенію, анемію, гіперчутливість, анафілактичні та анафілактоїдні реакції, психічні порушення, головний біль, порушення пам’яті, тремор, асептичний менінгіт, розлади смаку, інсульт, відчуття серцебиття, біль у грудях, серцеву недостатність, інфаркт міокарда, біль у животі, висипання, гостру ниркову недостатність.
Дані клінічних досліджень та епідеміологічні дані свідчать про підвищений ризик тромботичних ускладнень (як інфаркт міокарда чи інсульт), пов’язаних із застосуванням Диклофенаку, зокрема у високих терапевтичних дозах (150 мг на добу) та під час тривалого застосування.
Відмінності в характеристиці препаратів
У препаратів різні виробники. Диклоберл виробляють у різних формах та дозуваннях, а Диклофенак виготовляють згідно з єдиним стандартом групою Менаріні, в яку входить Берлін-Хемі.
Диклоберл – менш шкідливий для організму та навіть перешкоджає тромбоутворенню. А Диклофенак навпаки здатний викликати тромбози. Але, в разі короткочасного лікування, останній більш вигідний за ціною і різноманітностю сфер застосування, наприклад, гелі для лікування суглобів і краплі під час хірургії очей.
– Різниця між ними в якості, різноманітті лікарських форм та дозувань діючої речовини, в біодоступності, в безпеці. Тут йдеться про вірогідність появи небажаних побічних ефектів, з огляду на те, якої якості сировина використовується для виготовлення препаратів, як основної діючої речовини, так і допоміжних речовин, – зазначила фармацевт.
Ціни на препарати
Вартість пероральної лікарської форми для порівняння:
- Диклоберл капсули 100 мг 20 шт. – 125 грн;
- Диклофенак табл. 50 мг 30 шт. – 13 грн.
Перед застосуванням ліків варто проконсультуватися з лікарем.
Чи можна поєднувати алкоголь з ліками
Лікарі не рекомендують поєднувати вживання алкоголю та будь-яких лікарських препаратів, зокрема антибіотиків.
Таке поєднання може негативно вплинути на здоров’я людини та значно погіршити її стан. Алкоголь може ліквідовувати властивості лікарських препаратів.
Якщо ж людина не приймає жодних ліків, але у неї фіксуються симптоми захворювання, а саме висока температура, ускладнене дихання, слабкість, їй також варто відмовитися від алкоголю.