Готуємося до спалаху: в Україні підтвердили 147 випадків штаму Дельта

Готуємося до спалаху: в Україні підтвердили 147 випадків штаму Дельта
Джерело: Depositphotos

В Україні офіційно підтвердили 147 випадків інфікування штамом коронавірусу Дельта. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, найбільше випадків штаму нині у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, Чернівцях та м. Києві.

– Стосовно штаму Дельта, то декілька тижнів тому ми говорили про 17 випадків. Зараз офіційно підтверджених 147 випадків на рівні країни. Тобто штам перебуває на території України і поширюється, – додав він.

Кузін нагадав, що цей варіант поширюється швидше, ніж інші штами та частіше призводить до госпіталізації. Але від нього можна захиститися завдяки вакцинації від Covid-19. Він додав, що поодинокі повідомлення про зниження ефективності вакцини є, але це зниження не суттєве.

Зараз дивляться

– Навіть під час спалаху Дельти в різних країнах, вакциновані люди не потрапляли в лікарні, й країнам із належним рівнем вакцинації вдалося уникнути такого екстранавантаження саме на систему охорони здоров’я, – сказав Кузін.

Нині ситуація із захворюваністю на коронавірус у країні поступово погіршується. Спалах можна очікувати не лише в окремих областях, а будь-де.

Санлікар розповів, що в Україні вже готуються до збільшення кількість хворих на респіраторні хвороби, та може стати більше хворих на Covid-19. Тому МОЗ придбало більше концентраторів, а у більшості лікарень вже завершені роботи з монтування централізованого кисню.

– Майже всі ліжка, виділені під коронавірусну хворобу, забезпечені або централізованим киснем, або кисневими концентратами. Не менш важливим є елемент лабораторного супроводу і ми очікуємо впродовж серпня чотирьох мільйонів доз ПЛР-тестів, які будуть розподілені територією України, – зазначив він.

Також в Україні поки що не планують запроваджувати новий локдаун через поширення більш небезпечного штаму коронавірусу Дельта. Водночас і карантин не будуть скасовувати, дію обмежувальних заходів продовжать.

Джерело: Українське радіо

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка