Медичний канабіс не легалізували: законопроект відправили на доопрацювання

Медичний канабіс не легалізували: законопроект відправили на доопрацювання
Джерело: Depositphotos

Верховна Рада не проголосувала за закон про урегулювання обігу конопель. Тільки 184 народних депутата проголосували за: 152 із Слуги народу, семеро – із Європейської Солідарності, семеро – із За майбутнє, 18 – із Голосу. Законопроект відправили на доопрацювання.

Два мільйони українців, які потребують препаратів на основі медичного канабісу, що не містить наркотичних речовин у тій кількості, як канабіс рекреаційний, знову залишилися в очікуванні.

Україна не приєдналася до 42 країн, які легалізували медичний канабіс. До речі, 21 держава навіть декриміналізувала його.

Зараз дивляться

Хворі як і раніше будуть купувати ліки на чорному ринку і платити вдесятеро більше, ніж могли б. У Європі  препарати з канабісу коштують – $10-12, у нас – $150.

Ще у квітні 2021 року Кабінет міністрів ухвалив постанову №324, якою два препарати (синтетичних) на основі канабіноїдів були виведені зі списку наркотичних засобів. Один із них знімає спазми при розсіяному склерозі, другий – для підтримуючого лікування при хіміотерапії. Але це не вирішило проблему. Препарати надто дорогі (від $600 до $2 050). До того ж лікарський засіб для лікування епілепсії у дітей так і залишився поза законом.

Десять місяців люди, що потребують препаратів з медичного канабісу, чекали на розроблення та прийняття закону про його легалізацію. Їм залишилося знову чекати.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка