До такого висновку прийшли дослідники з університету Абердіна, пише medikforum.
Вчені з’ясували, що деякі поширені ліки, які приймає кожен третій пенсіонер, майже в два рази збільшують ризик інсульту.
Йдеться про рецептурні препарати і про ті, що продаються в аптеках без рецепта.
Серед них знеболююче кодеїн, антидепресанти начебто валіум і бета-блокатори. До цього списку потрапив навіть популярний засіб від діареї імодіум.
Дослідження показало, що люди, активно беруть ці антихолінергічні ліки в різних комбінаціях, на 59% частіше стикаються з інсультом і на 86% частіше вмирають від нього.
Читайте: Електронний лікарняний в Україні: коли запустять і як працюватиме
Антихолінергічні ліки не мають між собою нічого спільного за винятком впливу на холінергічну систему організму, яка регулює серце і інші важливі функції на кшталт роботи кишечника.
– Отримані нами висновки дуже важливі, тому що в світі кожні двадцять дві секунди хтось помирає від інсульту. Велика частина цих ліків відіграє важливу роль в терапії різних хвороб, тому ми зовсім не рекомендуємо людям від них відмовлятися. Але треба пам’ятати про те, що ніякі ліки не є чарівною паличкою, у всіх є як переваги, так і недоліки. Отримані висновки можуть допомогти пацієнтам і їх лікуючим лікарям уважніше думати про призначення ліків, здатних спровокувати інсульт, – кажуть дослідники.
До слова, ризик інсульту у жінок підвищує особливості менструального циклу, прийом певних контрацептивів і ускладнення вагітності.