Програма все включено: за якими стандартами має працювати пологовий будинок

24 Квітня 2019, 10:00
Програма все включено: за якими стандартами має працювати пологовий будинок

Насамперед це повинні бути стандарти медичного та  епідеміологічного характеру, а також гарантії медичної безпеки.

Кращим прикладом такого пологового будинку в Україні є приватний пологовий будинок Лелека, який розпочав свою роботу наприкінці 2016 року і в якому за 2,4 роки відбулося більше 3 300 пологів.

За цей короткий проміжок часу пологовий будинок отримав довіру від українських родин і є лідером серед приватних пологових будинків за кількістю пологів.

З моменту відкриття керівництвом пологового будинку Лелека була розроблена та впроваджена система внутрішнього та зовнішнього страхування медичних ризиків. Загалом це перший та єдиний пологовий будинок України, який впровадив механізм страхування ризиків в акушерстві та неонатології.

Кожна вагітна жінка, котра спостерігає вагітність в жіночих консультаціях пологового будинку Лелека або вибирає цей пологовий будинок для пологів, є захищеною, оскільки має поліси медичного страхування Захищена вагітність та Безпечні пологи.

Лелека працює за принципом все включено.

У цьому випадку в пакети з ведення пологів входить не лише прийняття пологів командою досвідчених лікарів, а й обстеження новонародженого та післяпологове обстеження породіллі згідно зі світовими стандартами, національними та міжнародними протоколами.

До пологового будинку Лелека майбутня мама приїздить лише з обмінною картою, паспортом та особистими речами, які одягне на себе та малюка на святкову виписку.

В розпорядженні майбутньої мами буде однокімнатна або двокімнатна палата з індивідуальним санвузлом, щоденне чотирьохразове харчування від кухні-ресторану при пологовому будинку та всі необхідні речі для особистої гігієни та малюка.

У пологові пакети послуг входить: первинна консультація акушера-гінеколога за умови укладання договору на пологи, перебування у відділенні патології вагітності (за наявності медичних показань), послуги спеціаліста з грудного вигодовування, знеболення (анестезія) в пологах (за бажанням та згодою пацієнтки), забір і передання пуповинної крові та/або плаценти на зберігання до іншого медичного закладу, внутрішнє медичне страхування та зовнішнє страхування медичних ризиків.

Що таке страхування ведення пологів або страховий поліс Безпечні пологи

[read_more_news]

Внутрішнє страхування медичних ризиків передбачає: екстрений кесарів розтин, надання медичної допомоги дітям до 28 днів після народження, перебування матері впродовж 10 днів з недоношеним новонародженим, поглиблений неонатальний скринінг, лікувальну післяпологову реабілітацію, консультації вузькопрофільних фахівців (дитячого кардіолога, окуліста, ЛОР-а та інших), спеціальний догляд за недоношеними дітками.

Зовнішнє страхування в пологовому будинку дозволяє покрити витрати за рахунок страхової компанії в тих випадках, коли:

  • новонароджені потребують допомоги в спеціалізованих медичних установах за виявлення таких серйозних захворювань, як: критичні вади серця, аномалії розвитку дихальної та центральної нервової систем, вади розвитку шлунково-кишкового тракту, нирок і сечостатевої системи, генетичні хвороби та хромосомні аномалії, нейросенсорна туговухість та інші тяжкі захворювання новонародженого.
  • пацієнтки в післяпологовому періоді потребують допомоги в спеціалізованих медичних установах за виявлення таких серйозних захворювань, як: інсульт, повне відшарування сітківки ока, розходження кісток тазу (симфіоз, симфізіопатія) тощо.

Також не варто хвилюватись за новонароджену дитину. До пакетів послуг входить і вакцинація за бажанням батьків, і розширений генетичний скринінг на 42 спадкових захворювання обміну речовин (аналіз направляється до Німеччини) та ранній скринінг критичних вроджених вад серця (важливо, адже не всі патології з серцем можливо побачити за пренатальної діагностики під час вагітності), аудіологічний скринінг у новонародженого з метою ранньої діагностики порушень слуху.

У пологових залах контроль за станом плоду в пологах також ведеться на високому рівні, оскільки в Лелеці використовують новітнє обладнання та технології.

Такі стандарти ведення пологів повинен пропагувати кожен пологовий будинок, аби убезпечити життя новонароджених та матерів.

Оксана Доротюк

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка