Рак і передчасна смерть: від чого рятує регулярна фізична активність

Спортом у спеку - поради тренера
Джерело: Depositphotos

Через пандемію коронавірусу українці почали працювати з дому, обмежувати своє пересування та через це менше рухатися. Це створює додаткові ризики для здоров’я, адже фізично малоактивні люди вразливіші до низки захворювань, а також мають більше шансів померти у молодшому віці.

За інформацією МОЗ, активні люди мають на третину менші шанси передчасно померти порівняно з тими, хто мало рухається. Крім того, у них знижується ризик падінь, переломів, а також хвороб серця та інсульту, розвитку діабету ІІ типу, раку легень, шлунка, нирок, кишківника, стравоходу.

Водночас для того, щоб бути здоровим, не обов’язково постійно перебувати у спортзалі, достатньо буде 150 хвилин вправ середньої інтенсивності на тиждень. Важливо, щоб вони були регулярними.

Зараз дивляться

– Краще розбити вправи на п’ять днів тривалістю 30 хвилин. І щонайменше двічі на тиждень займатися силовими вправами. Це можуть бути вправи з гантелями, відтискання від підлоги, планка, – рекомендує МОЗ.

Вправи середньої інтенсивності можна комбінувати з бігом, активними заняттями у групах (фітнес, танці).

Найактивнішими мають бути діти, їм рекомендовано щодня щонайменше годину займатися вправами середньої та високої інтенсивності.

Громадянам старшого віку можна робити вправи для покращення рівноваги, доповнюють у відомстві.

Особливо варто звернути увагу на свій ритм життя під час літніх відпусток. Адже більш розмірений спосіб життя, відсутність режиму харчування та фізичної активності можуть спровокувати набір зайвої ваги.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка