Результат за 10 хв: у Швеції створили тест для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера

Результат за 10 хв: у Швеції створили тест для ранньої діагностики хвороби Альцгеймера
Джерело: Depositphotos

У Швеції розробили тест для діагностики  хвороби Альцгеймера на найбільш ранніх стадіях. Про це розповіли лікарі з Лундського університету.

Алгоритм протягом 10 хвилин вивчає результати одного аналізу крові та трьох когнітивних тестів. Він здатен на 90% передбачити, в яких пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями розвинеться хвороба Альцгеймера протягом чотирьох років.

Під час обстеження 340 пацієнтів у Швеції та 543 пацієнтів в Північній Америці з легкими проблемами з пам’яттю, думка експертів підтвердилася щодо того, у кого це захворювання розвинеться в 72% випадків.

Зараз дивляться

Новий метод був на 83% точним в прогнозуванні початку хвороби Альцгеймера з використанням результатів аналізу крові.

– Алгоритм дозволить нам шукати людей з хворобою Альцгеймера на ранній стадії, коли ліки ще можуть зупинити перебіг хвороби, — зазначив нейробіолог Оскар Ханссон з Лундського університету.

Дослідники сподіваються, що цей тест після додаткових поліпшень і налаштувань суттєво вплине на діагностику хвороби Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку.

Нещодавно науковці з Великої Британії визначити, що деякі нейрони людського мозку помирають першими або проявляють підвищену вразливість до хвороби Альцгеймера. Це відкриття у майбутньому може допомогти розробити методи лікування захворювання.

Джерело: Nature Medicine 

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка