Незабаром на американських островах Флорида-Кіс планують випустити генетично модифікованих личинок комарів. Це самці комах, які не кусають тварин та людей.
Такі комарі спаровуватимуться зі самками комах місцевих видів.
Відповідний експеримент проходить у рамках програми зі стримування поширення таких хвороб, як лихоманка денге, вірус Зіка і жовта лихоманка.
Комарів планують випускати протягом трьох тижнів у шести місцях. Загальна кількість личинок становитиме близько сотні мільйонів.
Ці комахи належать до інвазивного виду жовтолихоманкових комарів. У них є особливий ген, який не дає потомству дожити до дорослого віку. Тому таким чином можна буде взяти під контроль поширення комах, які переносять хвороби.
Жовтолихоманкові комарі складають усього 4% популяції всіх комарів на островах Флорида-Кіс. Але саме вони поширюють небезпечні віруси серед людей і можуть передавати смертельні захворювання тваринам.
Доводиться шукати нові шляхи для боротьби із комахами, так як вони вже стали стійкими до традиційних методів.
У США з 2010 до 2020 року зареєстрували понад 7,3 тис. випадків захворювання лихоманкою денге. А влітку 2016 року 29 жителів штату Флорида підхопили вірус Зіка.
Всесвітній день боротьби проти малярії
Нещодавно, 25 квітня, у світі був Всесвітній день боротьби проти малярії.
У травні 2007 року цей день був встановлений спільно з Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я і Всесвітньою організацією охорони здоров’я.
Факти ICTV розповіли що таке малярія, її симптоми та лікування.