Важило 212 грамів: у Сінгапурі після лікування виписали найменше немовля у світі

Важило 212 грамів: у Сінгапурі після лікування виписали найменше немовля у світі
Джерело: Depositphotos

У Сінгапурі з лікарні виписали дитину, яку під час народження вважали найменшою у світі. Немовля з початковою вагою 212 грамів (приблизно як яблуко) та зростом 24 сантиметри перебувало на інтенсивному лікуванні 13 місяців.

Мати народила дівчинку Квек Юй Сюань 9 червня 2020 року шляхом екстреного кесаревого розтину на 25 тижні вагітності. Це пов’язано з тим, що лікарі поставили жінці діагноз прееклампсія — небезпечно високий кровʼяний тиск, що може зашкодити життєво важливим органам і стати фатальним для матері та дитини.

За даними лікарні Національного університету Сінгапуру (NUH), де народилася дівчинка, у дитини була мало шансів вижити. Немовля лікували різними способами та апаратами.

Зараз дивляться

Завдяки краудфаундинговій кампанії батьки змогли зібрати $270 601 та покрити рахунки за тривале лікування. За словами спеціалістів, під час перебування дитини у медзакладі її стан здоров’я та розвитку покращився. Дівчинка почувається добре, її вже виписали додому і зараз вона важить близько 6,3 кг.

Але Юй Сюань досі страждає на хронічне захворювання легень і потребує під’єднання до ШВЛ. Лікарі кажуть, що з часом дитині стане краще.

До народження Квек Юй Сюань найменшою дитиною у світі вважалася американка, яка у 2018 році народилася з вагою у 245 грамів.

Нещодавно в Україні лікарі успішно провели надскладну операцію, яка врятувала вагітність жінки, що виношувала трьох малюків – двох дівчаток та одного хлопчика.

Лікарі заправили навколоплідний міхур у матку, який випав у піхву, і наклали мерсиленовий шов на шийку матки, тобто зашили її. Жінці вдалося доносити дітей ще сім тижнів. Пологи пройшли природнім шляхом.

Джерело: BBC

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка