Полівітаміни не стають шкідливими після закінчення терміну придатності, їхня дія просто слабшає.
Такого висновку дійшли дієтологи. За словами сертифікованої тренерки з харчування, дієтологині Кетрін Герваціо, термін придатності полівітамінних добавок може відрізнятися.
Шкоди немає, але є ризик
Усі нерозкриті упаковки з біодобавками дієві протягом двох-трьох років після виробництва. Але коли ви вже відкрили баночку з вітамінами, їх варто спожити протягом шести місяців.
Однак це не означає, що полівітаміни стають шкідливими після цього терміну. Ризик будь-якої серйозної шкоди для здоров’я дуже низький.
Полівітаміни не псуються і не гниють, як їжа, не набувають непередбачуваних властивостей, як ліки.
Тим не менш, Герваціо не рекомендує приймати полівітаміни з вичерпаним терміном придатності.
– Вони не нададуть тієї підтримки здоров’ю, яку анонсують виробники і якої очікуєте ви, – наголошує дієтологиня.
За її словами, немає відомих побічних ефектів прострочених полівітамінів. Основне занепокоєння полягає в тому, що вони перестають бути ефективними та потужними.
Наприклад, людині, яка дотримується веганської дієти, може знадобитися добавка вітаміну B12, щоб залишатися здоровою.
Якщо ця особа приймає прострочену добавку, вона просто не отримує достатньої кількості вкрай потрібного їй вітаміну. А це вже може спровокувати небажані наслідки.
Зберігання полівітамінів
Щоб максимально збільшити термін придатності полівітамінів, дієтологиня рекомендує зберігати їх в оригінальній спецупаковці в прохолодному, сухому місці, подалі від сонячного світла. Не варто тримати їх у шафці у ванній кімнаті чи на кухні, де відчувається волога.
Не треба й забувати, що різні вітаміни можуть мати різні рекомендації щодо зберігання. Тому важливо звертати увагу на інструкції.

Джерело: Science Times