Дієта FMD (Fast Mimicking Diet), що імітує голодування, справді сповільнює старіння організму, запобігає відкладенню жиру в печінці та появі інсулінорезистентності.
Що таке дієта FMD (Мімікрія)
Дієта, назва якої в перекладі означає мімікрія, або ж імітація, розрахована на п’ять днів.
Мімікрія імітує голодування лише на воді, проте передбачає споживання певної кількості енергетичних батончиків, чаю, рослинних супів і вітамінних і мінеральних добавок, щоб забезпечити дієту високим вмістом білків і вуглеводів та ненасичених жирів і низьким вмістом калорій.
Таким чином, організм вводять в оману. Люди, які пройшли цикли Мімікрії, мали середній біологічний вік на 2,5 року нижчий, ніж в інших групах. У них зменшувалася зношеність клітин і втрачалася вага.
До речі, геронтолог Валтер Лонго з Університету Південної Каліфорнії створював дієту саме для схуднення.
І, здавалося б, не було ніякого зв’язку між втратою ваги і якимись неймовірними перевагами для здоров’я.
Але результати, які показали ефективність дієти, змусили Лонго ініціювати наукове дослідження. У ньому взяли участь дослідники з Єльської школи медицини, Університету Південної Каліфорнії (USC) та Інституту молекулярної онкології AIRC в Італії.
Є переконливі докази зниження біологічного віку
Вони провели два клінічні дослідження за участю 144 добровольців.
– Ми вперше знайшли докази зниження біологічного віку в двох різних клінічних випробуваннях, – заявив геронтолог.
Він зазначив, що в учасників експерименту відбулося омолодження метаболічної та імунної функцій.
За словами Лонго, це перше дослідження, яке демонструє, що зміна факторів ризику старіння та захворювань за допомогою втручання на основі харчових продуктів, яке не включає довгострокові зміни дієти чи іншого способу життя, може зробити людей біологічно молодшими.
FMD зосереджується на рослинній їжі з низьким вмістом жиру, білка та обмеженою калорійністю. На відміну від періодичного голодування, людина, яка дотримується дієти, що імітує голодування, не припиняє їсти протягом фази “голодування”.
За словами Лонго, пацієнти повертаються до звичного раціону до кінця місяця.
Учасниця дослідження професорка Клаудія Лангенберг усе ж уточнює, що потрібно голодувати протягом трьох перших днів, щоб отримати користь для здоров’я.
Вона додала, що це було вперше, коли науковці могли спостерігати, що відбувається на молекулярному рівні в організмі під час голодування.
Джерело: Science Times