Для здоров’я і краси: чим корисна жимолость

жимолость
Джерело: Pixabay

Жимолость – це справжній дар природи. Квіти, ягоди, насіння та листя рослини мають багато лікувальних властивостей. Чим корисна рослина – читайте у матеріалі Факти ICTV.

Що таке жимолость

Це садова рослина, що належать до роду Lonicera сімейства Caprifoliaceae та має запашні квіти і кисло-солодкі ягоди.

Жимолость: користь для організму

Додаюючи її до свого раціону, ви робите крок до здорового і гармонійного життя, сповненого енергії та краси. І ось чому.

Зараз дивляться

Жимолость містить високий рівень антиоксидантів, зокрема поліфенолів та антоціанів, які допомагають боротися з вільними радикалами та зменшувати запалення. Про це свідчить наукове дослідження, опубліковане в Journal of Agriculture and Food Chemistry.

Інші дослідження показують, що регулярне споживання жимолості може поліпшити пам’ять і когнітивні функції мозку.

Вітамін A підтримує здоров’я очей, повязані з віковими проблами. Крім того, жимолость нормалізує рівень холестерину та покращує стан судин, що допомагає знизити ризик серцево-судинних захворювань.

Вітамін C, що входить до її складу, підвищує імунітет і здатність організму протистояти інфекціям. А харчові волокна ягід сприяють нормальному функціонуванню травної системи, підтримують здорову мікрофлору кишківника та  запобігають закрепам.

Крім того, жимолость має низький глікемічний індекс, що допомагає стабілізувати рівень цукру в крові, тому підходить для людей з діабетом ІІ типу.

Не лише для здоров’я

Жимолость також є натуральним інгредієнтом рідини для полоскання горла та ротової положники завдяки в’яжучим і антибактеріальним властивостям.

Для цього треба залити 100 г свіжого листя двома склянками окропу. Щойно суміш закипить, зменште вогонь і кип’ятіть ще п’ять хвилин, а згодом дайте настоятися, поки не охолоне.

А чим корисна жимолость для жінок? Передусім тим, що допомагає відновити стан шкіри та сприяє регенерації клітин.

Ба більше, аромат квіток є дивовижним природним парфумом. Якщо змішати його із невеликою кількістю олії, то розчин можна використовувати як косметичний засіб або для ароматизації помешкання та білизни.

Хоча жимолость зазвичай не вважається дуже токсичною, важливо переконатися, що ви маєте справу з їстівним сортом.

Загалом медики рекомендують бути обережним за вживання листя або стебел жимолості, оскільки вони містять сапоніни, які можуть бути небезпечними, якщо приймати їх у достатньо великих кількостях.

Джерело: Dr.Axe

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка