Експеримент показав, що ШІ перевершив лікарів у діагностиці захворювань

штучний інтелект і діагностика захворювань
Джерело: Depositphotos

Команда вчених із Бостона в США під час невеликого дослідження показала, що ChatGPT перевершив лікарів під час оцінки історій хвороби, навіть коли ці лікарі використовували чат-бот.

Експерт із внутрішніх хвороб у медичному центрі Beth Israel Deaconess у Бостоні Адам Родман з упевненістю очікував, що чат-боти, створені з використанням штучного інтелекту, допоможуть лікарям діагностувати захворювання. Але він помилявся.

Результати дослідження

Чат-бот від компанії OpenAI набрав у середньому 90% під час діагностики захворювання на основі історії хвороби. Лікарі, яким випадковим чином було доручено використовувати чат-бот, отримали середній бал 76%. Ті, кому випадковим чином було доручено не використовувати його, отримали середній бал 74%.

Зараз дивляться

За словами експертів, дослідження показало не тільки чудову ефективність чат-бота, а й виявило часом непохитну віру лікарів у поставлений ними діагноз, навіть коли чат-бот потенційно пропонує кращий варіант.

Допомога ШІ в діагностиці

Експеримент також показав, що, хоча лікарі і використовують у своїй роботі інструменти штучного інтелекту, мало хто знає, як використовувати можливості чат-ботів.

У результаті вони не змогли скористатися здатністю систем ШІ розв’язувати складні діагностичні проблеми і пропонувати пояснення своїх діагнозів.

Родман зазначив, що системи штучного інтелекту мають стати додатковими помічниками для лікарів, пропонуючи цінні думки з приводу діагнозів.

Однак, за словами вчених, схоже, доведеться пройти довгий шлях, перш ніж цей потенціал буде реалізовано.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка