Емпатія, яка може зруйнувати життя: психоаналітик пояснила, коли співчуття шкодить

співчуття
Джерело: Depositphotos

Психоаналітик Ольга Корбут пояснила, чому доволі часто стається так, що емпатія заважає людям жити та комунікувати з іншими.

Що таке емпатія

Експертка нагадала, що емпатія – це здатність розуміти емоційний стан інших людей і їм співпереживати.

– Це не про читання думок, а про розпізнавання емоцій інших, метафорично кажучи, “відчувати себе в шкурі іншого”, – каже фахівчиня.

Зараз дивляться

За словами Ольги Корбут, емпатія допомагає у спілкуванні з близькими, людина краще їх розуміє, поглиблює з ними зв’язок. Але часто трапляються люди, які вважають, що емпатія – це щось про те, що заважає жити і комунікувати з іншими.

Що таке “погана” емпатія

Психоаналітик зазначає, що справді буває так, що здатність співпереживати розвинена болісно сильно. Людина так інтенсивно переживає почуття інших, що не може розрізнити, де моє, а де чуже.

– Відбувається ніби втрата кордонів. Людина починає привласнювати собі почуття іншої людини і наділяти її своїми. Як результат – розмиття особистих кордонів, маніпуляції, нездорові стосунки, – констатує експерт.

За її словами, на прикладі стосунків у парі люди з такою емпатією можуть ставати жертвами нарцисичних особистостей і не здатні завершити стосунки, де їх принижують, ображають, знецінюють.

Причини поганої емпатії

Завжди є пояснення такої поведінки та почуттів. Наприклад, брак любові в дитинстві. Жертва в такому разі думає, що зможе “долюбити”, врятувати. Мовляв, любов змінить людину, і все буде по-іншому. Але насправді навряд чи можна цього дочекатися.

Якщо ви відчуваєте, що ваша емпатія руйнує ваше життя, зверніться по допомогу. Чому формується така неадекватна емпатія, як з нею впоратися, можна зрозуміти впродовж курсу терапії з психоаналітиком або психотерапевтом.

Джерело: Психологічна підтримка

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка