Не намагайтеся обдурити: як відповісти на запитання дитини, чи справжній Санта

якщо дитина спитала, чи справжній Санта
Джерело: Depositphotos

Психологи пояснили, як поговорити з дитиною про магію свят, і, зокрема, як відповісти на дитяче запитання про реальність Санти.

Якщо це запитання прозвучало

– Святковий сезон – це час радості, тепла і магії, але він також може бути джерелом стресу для батьків, – кажуть експерти.

Наприклад, дитина, дивлячись просто в очі може запитати, чи справжній Санта. Якщо це запитання прозвучало, спробуйте таке:

  • замість того, щоб одразу відповідати, спробуйте запитати дитину, а що вона сама думає з цього приводу, дозвольте їй висловити свої думки та почуття;
  • розмову про Діда Мороза, Санту чи Святого Миколая має вести дитина, дозвольте їй робити власні висновки;
  • дізнайтеся, чому ваша дитина ставить це запитання. Більшість дітей стають скептичними приблизно в 7 або 8 років, але буває по-різному. Можливо, дитина щось почула в садку/школі або просто почала критично ставитися до Санти;
  • запитайте дитину, що б для неї означало, якщо Санта несправжній, це допоможе зрозуміти дитячі емоції;
  • якщо ваша дитина засмучується від думки про те, що Санта може бути вигаданим, важливо підтримати її почуття. Скажіть їй, що сумувати – це нормально. Можна пояснити, що вихід із чарівного світу уяви – це природна частина дорослішання;
  • ви можете поговорити про те, що означає бути Дідом Морозом для інших – наприклад, для молодших братів або сестер. Це допоможе вашій дитині знайти новий сенс у святкових традиціях;
  • поговоріть про те, що Санта символізує добро, щедрість і турботу про рідних. Придумайте нові сімейні ритуали, які допоможуть зберегти святковий дух.

Що ще важливо

Уникайте поспішних висновків, узагальнень і згадок про інших міфічних персонажів, наприклад, про Зубну Фею тощо. Навіть якщо дитина зрозуміє, що Санта – це казка, вона все одно може вірити в дива.

Зараз дивляться

Поважайте інтелект дитини та будьте чесними, якщо вона вже сама зрозуміла правду. Важливо, щоб дитина відчувала, що може довіряти вам.

Не намагайтеся обдурити дитину, щоб уникнути сліз. Важливо бути відкритим і підтримувати її емоції.

– Цей процес може бути складним як для дітей, так і для батьків, але він відкриває нові горизонти у спілкуванні та розумінні одне одного, – кажуть психологи.

І бажають, щоб святковий сезон приніс вам радість і можливість зблизитися з вашими дітьми через ці важливі розмови.

Джерело: Психологічна підтримка

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка