Прийшов додому, заснув і помер: як уникнути смерті від вторинного утоплення

Прийшов додому, заснув і помер: як уникнути смерті від вторинного утоплення
Джерело: Depositphotos

Ніхто не застрахований від вторинного утоплення – коли після того, як людину врятували із води та надали їй першу допомогу, вона повертається додому та невдовзі помирає.

Таке трапляється через те, що у легенях людини залишається вода, через що виникає набряк органу. Особливо пильними треба бути батькам, які відпочивають з дітьми.

– Можна “відкачати” дитину, але частина води все одно залишається в легенях, і поступово вона викликає їхній набряк. Спочатку він не створює проблем для організму, але через кілька годин або днів може призвести до смерті, – йдеться у повідомленні Всеукраїнської спілки парамедиків.

Щоб уникнути таких ускладнень, фахівці рекомендують дотримуватися низки рекомендацій.

Зараз дивляться

Як запобігти вторинному утопленню:

  • вчити дитину гарно плавати з ранніх років;
  • постійно спостерігати за дитиною, яка перебуває у воді, навіть якщо вона гарно плаває;
  • миттєво реагувати на дивну поведінку дитини у воді (наприклад, голова закинута назад, вона намагається втриматись на поверхні, очі відкриті, але погляд “скляний”);
  • маленьких дітей не відпускати далі, ніж довжина витягнутої руки;
  • під час погіршення стану з будь-яких причин одразу забрати дитину з води, самостійно оглянути її, за необхідності звернутися до лікаря.

Водночас якщо малюк тонув і йому надали першу допомогу, все одно треба бути пильним і реагувати на певні симптоми, з-поміж них:

  • ускладнене дихання;
  • нехарактерна для дитини втома;
  • дивна поведінка;
  • безперервний кашель;
  • дискомфорт у грудній клітці.

Фахівці рекомендують батькам дитини, яка тонула, все одно звертатися до лікаря. Додаткове обстеження спеціаліста не буде зайвим у такій ситуації.

Адже утоплення – не жарт. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 0,7% усіх випадків смертей у світі трапляються саме з цієї причини.

Щодо вторинного утоплення, то такі випадки також трапляються. Наприклад, у 2008 році у США 10-річний хлопчик помер вдома за кілька годин після повернення з басейну. Хлопчик прийшов додому, потім сказав мамі, що він дуже втомився. Жінка дозволила сину відпочити, а коли прийшла його провідати, побачила, що він помер уві сні.

Джерело: Всеукраїнська спілка парамедиків

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка